SEM

SEM Nedir?

Dijital pazarlama anlamında tüm arama motorları ve sosyal medya mecralarında markanın reklamlarının yayınlanması ve yönetilmesine SEM denir.

Arama motorları reklamları (google, yandex, yahoo, bing vb ) , sosyal medya reklamları (facebook, instagram, twitter vb ) yönetilmesi SEM grubuna bağlıdır. En yaygın olarak kullanılan SEM Google Ads ve Facebook, Instagram olarak bilinmektedir.

Ücretsiz Teklif Formu

Ülkemizde Google Ads olarak; Görsel, Metin, Alışveriş ve Remarketing reklam türleri sık kullanılan türlerdir. Sosyal medya yaygın reklamları olarak; Post Promote, Story, Katalog, Kanvas gibi daha birçok reklam türü mevcut.

SEM SEO’ya göre daha hızlı geri dönüş almanıza olanak tanır. Harcanan bütçe iyi yönetildiği taktirde reklamların yayın aldığı ilk günden itibaren dönüşümler gerçekleşecektir. İster e-ticaret ister lead üzerine bir yapı olsun, SEM hemen hemen her sektörde aktif kullanılmaktadır.

Arama motoru pazarlamacılığında başarı iyi yönetilmesiyle mümkündür. Panel bilgisi olan herkes reklam verebilir fakat yönetemez. Daha etkili sonuçlar ve başarı için deneyimli bir ajans ile çalışmak kazancınız ve karlılığınızın daha hızlı ivmelenmesini sağlayacaktır.

Yeniden Pazarlama

Sitenizi ziyaret eden kullanıcılara ürün ve hizmetlerinizi hatırlatarak dönüşümlerinizi arttırın.

Arama Ağı Reklamları

Sizdeki ürün veya hizmet ile ilgili arama yapılırken kullanıcıları erişerek siteniz ile etkileşimi arttırın.

Alışveriş Reklamları

Ürünlerinizi görsel, fiyat, marka ve açıklama kombinasyonu ile kullanıcılara sunarak dönüşümde en etkili satış kanalını kullanın.

Görüntülü Reklamlar

Arama ağı yada alışveriş reklamları ile erişim sağlayamadığınız kullanıcılara etkileşimde oldukları sitede erişerek etkileşime geçmenize olanak tanır.