GDN Reklamları

img

GDN reklamları, Google Display Network adıyla geçen Google’ın bir reklamcılık hizmetidir. GDN reklamları ile hedef kitlenize görüntülü reklam ağı üzerinden ulaşabilir ve ilgi alanları, anahtar kelime, yerleşimler, kendi kitleniz üzerinden detaylı şekilde hedefleyebilirsiniz. Google reklam modelleri içerisinde marka desteklemek açısından kullanılan en önemli araçlardan birisidir. Arama ağındaki gibi o an arayan kişilerden çok arama potansiyeli olan kişilere ulaşması yönüyle de ciroyu destekleyici bir rol edinmektedir.

Hedeflerimize Göre GDN Reklamları

İşletmenizle bulunma biçimlerine göre: Web sitemize gelmiş olan kullanıcılara göre şekillenen hedef kitleler bu grupta yer almaktadır. Bir kişi web sayfamıza geldiğinde, göstermiş olduğu davranışlara göre sınıflandırılabilir ve bu kitleye özel reklamlar yayına alınabilir. Aynı zamanda sağlamış olduğumuz bu kitleye benzer kitleler oluşturularak, hedeflediğimiz kitleye en yakın davranışlarda yeni kullanıcılar edinebiliriz.

Etkin şekilde araştırdıkları veya planladıkları konulara göre: Google tarafından tahmin edildiği gibi belirli ilgi alanları, amaçları ve demografisi olan kişilerden oluşan gruplardır. Web sayfanız ile herhangi bir şekilde etkileşimde bulunmasa bile bu kitleler hedeflenerek, yeni kullanıcılar elde edilebilmektedir.

İlgi alanları ve alışkanlıklarına göre: Google, kullanıcıları internet üzerindeki davranışlarına göre sınıflandırmakta ve ilgi alanlarını oluşturmaktadır. Bu alan da yeni kitle kazanmak ve marka lansmanları gibi durumlarda etkili bir şekilde kullanılabilmektedir. Sonuç olarak GDN reklamları ile markalaşma sürecinizi hızlandırabilir ve potansiyel kullanıcılar elde edebilirsiniz. Bu fırsatlardan faydalanmak için şimdi iletişime geçin!

Vakit kaybetmeyin

Başarı Hikayelerimiz Arasına
Siz de Katılın!

Mobitek, Türkiye ve dünyada, veri odaklı dijital pazarlama çözümleri üreten entegre bir SEO ajansıdır. 20 yılı aşkın tecrübesi ve uzman kadrosuyla Mobitek, markalara performans ve çözüm odaklı pazarlama hizmetleri sunmaktadır.

E-posta [email protected] Telefon +90 216 418 08 84