Kurumsal
SEO

Kelime karşılığı arama motoru optimizasyonu olan SEO (Search Engine Optimization), sitelerin internet kullanıcıları tarafından daha görünür veya kolay bulunur olması ve yoğun trafik alması adına yapılan yazılım, tasarım ve kodlama işlemleridir. Pek çok değişkenin dahil olduğu optimizasyon çalışmaları, SEO uzmanı desteği veya kurumsal SEO hizmeti alınmasını gerekli kılmaktadır. Uzun soluklu bir çalışmanın gelebileceği en profesyonel noktayı keşfetmek ve marka değerinizi zirveye taşıyacak olan nitelikli bir web sitesine sahip olmanın sınırsız avantajlarını elde etmek ise Mobitek Performance Marketing Group ile mümkün olmaktadır.

SEO’da 100+ Şirket Bize Güveniyor!

Kurumsal SEO Danışmanlığı

Pek çok teknik aşamayı aynı başlık altında birleştiren ve kompleks bir çalışma sistemi gerektiren kurumsal SEO danışmanlığı; küçük, orta veya büyük ölçekli tüm şirketlerin internette var olmak adına alması gereken hizmetler arasındadır. Bahsedilen kurumsal SEO çalışması günümüz dijital dünyasında hem kurumsal kimlik çerçevesinde marka bilinirliği yakalamak ve var olan hacmi korumak, hem de gün geçtikçe daha büyük başarılar yakalayabilmek adına oldukça önemlidir. Ayrıca semantik web düzenlemeleri bakımından değerini kaybeden şirketler, amatörce yapılan versiyonlarının karşısında yer alan profesyonel ve kurumsal SEO uzmanı hizmetlerinden faydalanmanın önemini bir kere daha ortaya koymaktadır.

Kurumsal SEO Çalışması

Temel olarak kurumsal SEO hizmetlerinin iki farklı kategori altında incelenir. Bunlar site içi SEO ve site dışı SEO hizmeti olarak ayrılmaktadır. Site içi SEO çalışmalarıyla uzmanlar, markaya ait web sitesinin altyapılarını ve güncel arama motoru konumunu incelerler. Ayrıca uzmanlar; SEO optimizasyonuna uygun altyapı geliştirmek adına gerekenleri belirler, site içerisinde link haritası çıkarırken hatalı veya bozuk linkleri tespit edip düzeltir ve içeriklere ilişkin etiket, kategori, URL ve başlık seçimi yapmaktadır.

Markaya ait web sitesinin sosyal medya hesapları ve forumlarla olan bağlantılarının sağlanması ve sitenin spam olarak görülmemesi için backlink çalışmaları da yapılmalıdır. Kaliteli şekilde ve ideal sayıda alınması bir hayli önemli olan backlink düzenlemeleri ise site dışı SEO hizmetlerine dahildir.

Profesyonel SEO Hizmeti

Her biri farklı algoritmalarla web sitelerini değerlendiren Google, Yandex ve Bing gibi popüler arama motorlarının dikkatini çekebilmek, markanızın SERP sıralamasını yükseltebilmek için site içi ve site dışı SEO çalışmaları yapmalısınız. Ayrıca hizmetler kapsamında yer alan analizler, analiz sonrası düzenlemeler, SEO odaklı içerikler ve görsel geliştirilmesi, belirli stratejiler doğrultusunda sağlanması gereken çalışmalar bütünü olarak karşımıza çıkmaktadır. Kurumsal SEO nedir öğrendikten sonra ilgili çalışmaların hayata geçirilmesinin dijital çağdaki önemini fark eden tüm kurumların, çalışma alanları ve hacimleri fark etmeksizin son derece profesyonel çalışmalar gösteren deneyimli kişilere başvurması gerekmektedir.

Optimizasyona ilişkin bahsedilen tüm özet çalışma maddeleri, birbirinden bağımsız düşünmenin ve önemini göz ardı etmenin imkânsız olduğu bir çalışma ağıyla birbirine bağlıdır. Bir markanın veya web sitesinin görünürlük konusunda başarıya ulaşması için kampanyaların daha geniş kitleler tarafından talep görmesi gerekir. Potansiyel müşterileri gerçek müşterilere çevirebilmek için de direkt olarak bu maddeler eşdeğer önemle ve uzmanlıkla hayata geçirilmelidir. Haliyle kurumsal firmanız adına alacağınız tüm hizmetlerin ne kadar profesyonel, kapsamlı, detaylı, akılcı, güncel, özgün, esnek ve çözüm odaklı olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Kurumsal SEO çalışmalarıyla gelen sektörel liderliklerin en büyük yardımcısı ise Mobitek Performance Marketing Group olabilmektedir.

Kurumsal SEO Hizmeti

Müşterilerini geleneksel iş ortaklarından ayıran farkları tespit etmede, markalaşma ve ürün geliştirme aşamalarınıza birebir uyum sağlayan ekiplerle çalışan dijital reklam ajansları ile çalışmalısınız. Ayrıca her web sitesine özel senaryolar üreten ve maliyetleri minimuma çekmede son derece etkili SEO çalışmaları ortaya koyan uzmanlarımız, deneyimli bir kurumsal SEO hizmeti firması tercih etmenin ayrıcalığını ortaya koymaktadır. Tüm online iletişim kanallarının ve dijital platformların performansını artırmaya yardımcı olmak için hizmet veren ekibimizin çalışmaları; kurumsal hedefleri ve öncelikleri öğrenmek adına şirketle görüşme sağlamak, rakiplere ilişkin bilgi toplayarak ileriye yönelik yol planlama hazırlamayı kapsar. Ayrıca aynı dijital pazar içerisindeki güncel ve olası rakiplere ilişkin detaylı bir analiz gerçekleştirmek, çalışmaların verimine engel olabilecek tüm teknik sorunları tespit ederek tarama sonucunda genel kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına hem öneri hem eylemde bulunmak, hedef anahtar kelimeleri keşfederek ilgili dijital içerikler hazırlamak ve kampanya başlatmak olarak özetlenebilir.

Kurumsal SEO Nedir?

Temelde hedef kitlenize daha sık ve kolay şekilde görünmenizi amaçlayan çalışmalardan oluşan SEO optimizasyon çalışmaları, söz konusu kurumsal talepler ve hedefler olduğunda değişkenlik göstermektedir. Marka hacmiyle ilişkili bir değişkenden öte, farklı sektörlerin ihtiyaçlarından veya ürün yelpazelerinin yayılım alanlarından yola çıkarak kapsamlı bir teknik geliştirmeyi şart kılan kurumsal hizmetler, rakiplerinizi geride bırakarak öne çıkmanız adına tüm dijital medya ürünlerinden faydalanmayı ve reklam kampanyalarını akıllıca kullanmayı gerektirir.

Kurumsal optimizasyon çalışmalarına dahil edilen bir web sitesi, arama motorları tarafından tekrarlayan SEO analizlerine dahil edilmemektedir. Kurumsal web sitelerinin SEO çalışmaları konusunda sağlam temeller üzerine inşa edilmeleri, kalıcı olarak SEO tespitlerinden başarıyla geçilebilmesini sağlamakta, yapılan tüm çalışmaların içerisine sektör, rakipleriniz ve web sitesi altyapısı analizlerinin uzmanlıkla dahil edilmesi önemli kriterlerden yalnızca biri olmaktadır.

Sonuç vermesi için uzun süreçlere dahil olmayı gerektiren SEO hizmeti, Mobitek Performance Marketing Group tarafından optimal sürelerle verim alınabilen, kolaylaştırılmış, kapsamlı ve profesyonel bir çalışma sistemiyle sağlanmaktadır. Detaylı bir yol haritası oluşturarak markanızın, mağaza veya şirketinizin web dünyasının zirvelerine çıkmasını sağlayan deneyimli ve öncü ekibimiz, kurumsal SEO hizmeti ile hayal edilen başarıyı herkes için erişilebilir kılmaktadır. Eğer başarıya ulaşan projelerimiz hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, referanslarımız bölümünü inceleyebilirsiniz.

Kurumsal SEO Danışmanlığı Nedir?

Bir web sitesi Google gibi arama motorları için ne kadar iyi optimize edilmişse, sunmuş olduğu ürün/hizmetler ile alakalı anahtar kelime ve kelime öbeklerinde arama motoru sonuçlarında ilk sayfalarda, hatta ilk sıralarda olma olasılığı da o oranda yüksek olacaktır. Bu noktada yapılması gereken ise başarılı bir SEO Hizmeti için Kurumsal SEO Danışmanlığı almak olacaktır.

Kurumsal SEO Danışmanlığı, SEO konusunda uzman kişiler veya bu kişilerin bir araya gelerek oluşturduğu kurumlarca gerçekleştirilen, web sitelerine hedefleri doğrultusunda profesyonel destek ve yönlendirmelerin sağlanmasını içeren SEO hizmetidir.  SEO Danışmanlık hizmetinde işletmeler ve site sahipleri, daha yüksek sıralamalar, daha fazla trafik ve nihayetinde nasıl daha fazla kâr elde edecekleri konusunda SEO danışmanının vereceği tavsiyeleri uygular, yönlendirmeler doğrultusunda hareket ederler.

Kurumsal SEO Danışmanlığı Kapsamında Sunulan Hizmetler

SEO çalışmaları genel olarak Site içi SEO ve Site dışı SEO olarak iki ana başlık altında çalışmalar ile gerçekleştirilir. Çoğu insan SEO’ yu bağlantı kurma, sosyal başarı sağlama olarak site dışı stratejiler şeklinde düşünse de öncelik her zaman site içerisinde yer alan teknik hususların halledilmesidir. Sitenizde yer alan sorunları çözmeden gerçekleştireceğiniz site dışı stratejilerin uzun vadede faydası olmayacaktır. Web sitelerinin iyi bir sıralama elde etmek için mutlaka arama motoru dostu yapıya sahip olması gerekir, kurumsal SEO danışmanlığı hizmetleri ile web siteleri arama motorları için uyumlu ve sağlıklı yapıya kavuşturulur.

Kurumsal SEO danışmanlığı almak isteyen bir işletmeye site içi SEO ve site dışı SEO danışmanlığı kapsamında verilen hizmetlerden bazıları şu şekildedir:

Site İçi SEO Hizmetleri;

 • Web sitesinin bulunduğu sektöre ve rakiplere ait detaylı sektör ve rekabet analizlerinin gerçekleştirilmesi,
 • Anahtar kelime araştırması ile sektörünüzle ilgili, başarı elde edebileceğiniz en doğru anahtar kelimelerin belirlenmesi,
 • Sitenizin yapısı ile ilgili kapsamlı analiz gerçekleştirilerek eksikler, hatalar ve SEO uyumlu bir web sitesi için olması gerekenlerin listelenmesi, buna uygun olarak gerekli optimizasyon işlemlerinin gerçekleştirilmesi,
 • Site hızı ile ilgili analizlerin gerçekleştirilmesi, gerekli optimizasyonların yapılması,
 • SEO uyumlu içerik stratejisi oluşturularak site sayfaları için yazılacak içerik ve görsellerin belirlenmesi,
 • Mobil SEO ile ilgili analiz ve çalışmaların gerçekleştirilmesi, sitenin mobil uyumluluğunun sağlanması,

Ve çok daha fazlası... Yukarıda yer alan maddeler yapılan site içi SEO çalışmalarından yalnızca birkaç tanesi, birlikte çalışacağınız SEO danışmanı yapacağı analizler doğrultusunda sitenizin mevcut eksiklerini ortaya çıkaracak ve bu doğrultuda gerekli optimizasyonlar gerçekleştirilecektir.

Site Dışı SEO Hizmetleri;

 • Web sitesine gelen referans bağlantıların (backlink) incelenmesi ve yeni kazanılacak kaliteli backlinkler ile ilgili en doğru stratejilerin oluşturulması,
 • Markaya ait sosyal medya hesapları üzerinde gerekli düzenlemelerin gerçekleştirilmesi ile siteye gelen trafiğin artırılması ve marka bilinirliğinin sağlanması,
 • Video içerikleri için gerekli anahtar kelime ve SEO stratejilerinin belirlenmesi,
 • İçerik pazarlaması çalışmaları ile hedeflenen trafiği sitenize çekecek ve bu ziyaretçileri potansiyel müşterilere dönüştürecek stratejilerin oluşturulması.

Kurumsal SEO danışmanlığında alınan hizmetler kadar hizmeti sağlayan kişilerde büyük önem arz etmektedir. Yanlış stratejilerin uygulanması siteniz için yarardan daha fazla zarar getirecektir. SEO hizmeti almaya karar veren bir web sitesinin öncelikle doğru SEO şirketini seçmesi gerekir.

SEO Şirketi Seçimi Neden Önemlidir?

İşletmenizin web dünyasında arama motoru dostu bir yapıya sahip olması arama sonuçlarında ilk sıralarda yer almasında ki en önemli etkendir. Arama motoru dostu bir siteye sahip olmak ise alanında uzman SEO danışmanı ve başarılı danışmanları bünyesinde barındıran firmalar ile çalışmayı gerektirir.

 • Deneyimli bir SEO şirketi, web sitenizin arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almasını sağlayacak tüm optimizasyonların gerçekleştirilmesini sağlar,
 • Üst sıralarda listelenmenin yanı sıra sitenize gelen trafiği artırır, verdiğiniz hizmet/ürün ile alakalı anahtar kelimelerde listelenmenizi sağlayarak bu trafiğin dönüşüm oranını artırır,
 • Arama motoru danışmanı algoritmaları ve yenilikleri yakından takip eder, en güncel araçları kullanır ve en doğru SEO stratejilerini kurgular,
 • Başarılı bir içerik kurgusu ile arama motoru botlarının ve potansiyel müşterilerin ilgisini çekmenizi sağlar,
 • Detaylı ve ölçülebilir analizler ile sitenize gelen trafik hacmini, kaynağını, coğrafi konumu ve daha birçok detayı size sunar.
 • Başarılı ve kaliteli dış bağlantılar kurmanızı sağlar, sosyal medya platformlarındaki görünürlüğünüzün artmasına yardımcı olur.

SEO Danışmanlık hizmeti alacağınız şirketin deneyimli, disiplinli ve stratejik düşünce gücüne sahip uzmanlar ile çalışması, başarı elde etmenizde en az siteniz için yapılan optimizasyonlar kadar önemlidir, o nedenle danışmanlık hizmeti almadan önce iyi bir araştırma yapmalısınız. Gelişmiş SEO teknikleri ile sizi başarıya ulaştıracak, sektörde önemli bir yer edinmiş Mobitek ailesine katılarak başarıya giden yolda bizimle birlikte güvenle yürüyebilirsiniz. Şimdi ücretsiz teklif alma hizmetimizden faydalanarak hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Başarı Hikayeleri

Başarı Hikayelerimiz Arasına
Siz de Katılın!

ÜCRETSİZ Teklif İsteyin