Kurumsal
SEO

Günümüzde internet hızlı büyüyüşünü sürdürüyor ve sürdürmeye devam edeceğini de şüphesiz hepimiz biliyoruz. Artık bir işletme için fiziksel varlığının yanı sıra Google gibi arama motorlarında üst sıralarda yer almak da her zamankinden çok daha önemli. Bu noktada ise web sitelerine arama motorlarındaki varlıklarında yükselen bir başarı grafiği sağlamak üzere devreye SEO giriyor. SEO çalışmaları internet üzerinde varlığını göstermek, marka bilinirliği oluşturmak ve büyüme hedefi içerisinde bulunan tüm işletmeler için büyük önem arz ediyor.

SEO’da 100+ Şirket Bize Güveniyor!

img

Peki, herkesin göz bebeği SEO nedir? Ne sağlar? Diyenler için kısaca açıklayacak olursak SEO, sitenizin organik arama motoru sonuçlarında ilgili anahtar kelimelerde üst sıralarda yer almasını ve daha fazla trafik elde etmesini sağlayan optimizasyon çalışmalarıdır. SEO ile ilgili detaylı bilgi edinmek için SEO Çalışması içeriğimize göz atabilir, SEO çalışmalarının kapsamı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kurumsal SEO Danışmanlığı Nedir?

Bir web sitesi Google gibi arama motorları için ne kadar iyi optimize edilmişse, sunmuş olduğu ürün/hizmetler ile alakalı anahtar kelime ve kelime öbeklerinde arama motoru sonuçlarında ilk sayfalarda, hatta ilk sıralarda olma olasılığı da o oranda yüksek olacaktır. Bu noktada yapılması gereken ise başarılı bir SEO Hizmeti için Kurumsal SEO Danışmanlığı almak olacaktır.

Kurumsal SEO Danışmanlığı, SEO konusunda uzman kişiler veya bu kişilerin bir araya gelerek oluşturduğu kurumlarca gerçekleştirilen, web sitelerine hedefleri doğrultusunda profesyonel destek ve yönlendirmelerin sağlanmasını içeren SEO hizmetidir.  SEO Danışmanlık hizmetinde işletmeler ve site sahipleri, daha yüksek sıralamalar, daha fazla trafik ve nihayetinde nasıl daha fazla kâr elde edecekleri konusunda SEO danışmanının vereceği tavsiyeleri uygular, yönlendirmeler doğrultusunda hareket ederler.

Kurumsal SEO Danışmanlığı Kapsamında Sunulan Hizmetler

SEO çalışmaları genel olarak Site içi SEO ve Site dışı SEO olarak iki ana başlık altında çalışmalar ile gerçekleştirilir. Çoğu insan SEO’ yu bağlantı kurma, sosyal başarı sağlama olarak site dışı stratejiler şeklinde düşünse de öncelik her zaman site içerisinde yer alan teknik hususların halledilmesidir. Sitenizde yer alan sorunları çözmeden gerçekleştireceğiniz site dışı stratejilerin uzun vadede faydası olmayacaktır. Web sitelerinin iyi bir sıralama elde etmek için mutlaka arama motoru dostu yapıya sahip olması gerekir, kurumsal SEO danışmanlığı hizmetleri ile web siteleri arama motorları için uyumlu ve sağlıklı yapıya kavuşturulur.

Kurumsal SEO danışmanlığı almak isteyen bir işletmeye site içi SEO ve site dışı SEO danışmanlığı kapsamında verilen hizmetlerden bazıları şu şekildedir:

Site İçi SEO Hizmetleri;

 • Web sitesinin bulunduğu sektöre ve rakiplere ait detaylı sektör ve rekabet analizlerinin gerçekleştirilmesi,
 • Anahtar kelime araştırması ile sektörünüzle ilgili, başarı elde edebileceğiniz en doğru anahtar kelimelerin belirlenmesi,
 • Sitenizin yapısı ile ilgili kapsamlı analiz gerçekleştirilerek eksikler, hatalar ve SEO uyumlu bir web sitesi için olması gerekenlerin listelenmesi, buna uygun olarak gerekli optimizasyon işlemlerinin gerçekleştirilmesi,
 • Site hızı ile ilgili analizlerin gerçekleştirilmesi, gerekli optimizasyonların yapılması,
 • SEO uyumlu içerik stratejisi oluşturularak site sayfaları için yazılacak içerik ve görsellerin belirlenmesi,
 • Mobil SEO ile ilgili analiz ve çalışmaların gerçekleştirilmesi, sitenin mobil uyumluluğunun sağlanması,

Ve çok daha fazlası... Yukarıda yer alan maddeler yapılan site içi SEO çalışmalarından yalnızca birkaç tanesi, birlikte çalışacağınız SEO danışmanı yapacağı analizler doğrultusunda sitenizin mevcut eksiklerini ortaya çıkaracak ve bu doğrultuda gerekli optimizasyonlar gerçekleştirilecektir.

Site Dışı SEO Hizmetleri;

 • Web sitesine gelen referans bağlantıların (backlink) incelenmesi ve yeni kazanılacak kaliteli backlinkler ile ilgili en doğru stratejilerin oluşturulması,
 • Markaya ait sosyal medya hesapları üzerinde gerekli düzenlemelerin gerçekleştirilmesi ile siteye gelen trafiğin artırılması ve marka bilinirliğinin sağlanması,
 • Video içerikleri için gerekli anahtar kelime ve SEO stratejilerinin belirlenmesi,
 • İçerik pazarlaması çalışmaları ile hedeflenen trafiği sitenize çekecek ve bu ziyaretçileri potansiyel müşterilere dönüştürecek stratejilerin oluşturulması.

Kurumsal SEO danışmanlığında alınan hizmetler kadar hizmeti sağlayan kişilerde büyük önem arz etmektedir. Yanlış stratejilerin uygulanması siteniz için yarardan daha fazla zarar getirecektir. SEO hizmeti almaya karar veren bir web sitesinin öncelikle doğru SEO şirketini seçmesi gerekir.

SEO Şirketi Seçimi Neden Önemlidir?

İşletmenizin web dünyasında arama motoru dostu bir yapıya sahip olması arama sonuçlarında ilk sıralarda yer almasında ki en önemli etkendir. Arama motoru dostu bir siteye sahip olmak ise alanında uzman SEO danışmanı ve başarılı danışmanları bünyesinde barındıran firmalar ile çalışmayı gerektirir.

 • Deneyimli bir SEO şirketi, web sitenizin arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almasını sağlayacak tüm optimizasyonların gerçekleştirilmesini sağlar,
 • Üst sıralarda listelenmenin yanı sıra sitenize gelen trafiği artırır, verdiğiniz hizmet/ürün ile alakalı anahtar kelimelerde listelenmenizi sağlayarak bu trafiğin dönüşüm oranını artırır,
 • Arama motoru danışmanı algoritmaları ve yenilikleri yakından takip eder, en güncel araçları kullanır ve en doğru SEO stratejilerini kurgular,
 • Başarılı bir içerik kurgusu ile arama motoru botlarının ve potansiyel müşterilerin ilgisini çekmenizi sağlar,
 • Detaylı ve ölçülebilir analizler ile sitenize gelen trafik hacmini, kaynağını, coğrafi konumu ve daha birçok detayı size sunar.
 • Başarılı ve kaliteli dış bağlantılar kurmanızı sağlar, sosyal medya platformlarındaki görünürlüğünüzün artmasına yardımcı olur.

SEO Danışmanlık hizmeti alacağınız şirketin deneyimli, disiplinli ve stratejik düşünce gücüne sahip uzmanlar ile çalışması, başarı elde etmenizde en az siteniz için yapılan optimizasyonlar kadar önemlidir, o nedenle danışmanlık hizmeti almadan önce iyi bir araştırma yapmalısınız. Gelişmiş SEO teknikleri ile sizi başarıya ulaştıracak, sektörde önemli bir yer edinmiş Mobitek ailesine katılarak başarıya giden yolda bizimle birlikte güvenle yürüyebilirsiniz. Şimdi ücretsiz teklif alma hizmetimizden faydalanarak hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Başarı Hikayeleri

Başarı Hikayelerimiz Arasına
Siz de Katılın!

ÜCRETSİZ Teklif İsteyin