Kurumsal
SEO

SEO çalışmaları, günümüzde İnternet ortamında varlık göstermek ve bilinirliğini artırmak isteyen her işletme için son derece önemlidir. Bu nedenle büyüme hedefi olan işletmeler özellikle kurumsal SEO çalışmalarına hem zaman hem de bütçe ayırırlar. Siz de başarılı SEO çalışmaları için her zaman bizi arayabilir, alanında uzman ekibimizden SEO desteği alabilirsiniz.

SEO’da 100+ Şirket Bize Güveniyor!

Kurumsal SEO Ajansı

SEO çalışmalarının işletmelere faydalı olabilmesi için profesyonel şekilde yapılması gerekir. Bu profesyonelliğe ulaşmak ancak kurumsal SEO ajansı ile mümkündür. Çünkü ajansların bünyesinde genellikle SEO konusunda uzmanlar ve bu uzmanlardan kurulan ekipler mevcuttur. Profesyonel ekibimiz ile tüm kurumsal SEO çalışmalarınızda desteklerimizi sunarız.

Kurumsal SEO Nedir?

Kurumsal SEO, kurumsal şirketlerin arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkması için yapılan SEO çalışmalarını kapsar. Kurumsal şirketlerin arama sonuçlarında ilk sıralarda yer alması, şirket imajı için önemlidir. Profesyonel olarak yapılan tüm SEO çalışmaları markaların güçlenmesine katkı sağlar.

Her şirketin ve her sektörün dinamikleri birbirinden farklıdır. SEO çalışmalarında başarıya ulaşmak ve firmaya doğru çözümler sunmak için mutlaka işletmeye uygun, özel bir çalışma yürütülmelidir.

Kurumsal SEO Nasıl Yapılır?

SEO çalışmaları söz konusu olduğunda öncelikle şirketin hedeflerini belirlemek gerekir. Bu hedefler doğrultusunda önce sırayla şirketin beklentilerini, ihtiyaçlarını, rakip analizlerini ve sektör analizlerini yapmak ve bu aşamaları tamamlamak; SEO çalışmalarının etkili şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Bu şekilde planlanan ve uygulamaya konulan çalışmalar her zaman etkili sonuçlar verir. Biz, tüm hizmetlerimizde firmanıza ve sektörünüze özel süreçlerle çalışmalarımızı yürütürüz. Kurumsal SEO yaparken aşağıdaki çalışmaları en titiz şekilde ele almak ve tamamlamak önemlidir.

  • Anahtar Kelimelerin Araştırılması: Anahtar kelimeler site trafiğini artırmada önemli ölçüde etkilidir. Bu nedenle site ve site içeriği ile uyumlu yüksek trafikli anahtar kelimelerin tespit edilmesi gerekir. Anahtar kelime araştırması yaparken hedef kitleyi de dikkate almak faydalıdır.
  • Site İçi SEO Çalışmaları: On-Page SEO ayarları, kurumsal SEO çalışmalarının olmazsa olmazlarındandır. SEO çalışmaları henüz kurulmamış bir site için yapılıyorsa ilk iş olarak markaya veya markanın hizmet ve ürünlerine uygun bir domain almak gerekir. Net ve kısa alan adlarının akılda kalması daha kolay olduğu için trafik alma oranı daha yüksek olur. Bu nedenle domain seçerken bu durumun göz önünde bulundurulması faydalı olur. Site içi SEO çalışmaları kapsamında sitede bulunan içerikler, görseller, meta taglerin yerleşimi, Page Speed çalışmaları ve iç linklemeler web sitesini kullanıcı dostu olacak şekilde yapılmalıdır. Bunun yanı sıra site hızı, kullanıcı deneyimini ve site trafiğini önemli ölçüde etkilediği için siteyi ağırlaştıran içeriklerin optimize edilmesi önemlidir.
  • Web Sitesi Kriterleri: Karmaşadan uzak, kolay anlaşılabilir şekilde tasarlanan bir anasayfa her zaman her zaman İnternet kullanıcılarının sitede daha uzun süre zaman geçirmesinde etkilidir. Çünkü anlaşılması zor sayfalar kullanıcılar için yorucudur. Bu durumu dikkate alarak web sitesini, ürünleri ve hizmetleri sade şekilde yansıtacak tasarımlar kullanmak faydalıdır. Siteyi ziyaret eden kullanıcıların sitede daha uzun süre zaman geçirmelerini sağlayan yöntemler mutlaka uygulanmalıdır. Blog yazıları, haberler, ziyaretçi yorumları ve soru-cevap alanları ziyaretçileri sitede tutmanın en ideal yöntemleridir. Bu nedenle bunları sürekli güncel tutmak gerekir.
  • Site Dışı SEO Çalışmaları: Site dışı SEO çalışmaları kapsamında en önemli adımlardan biri web backlink alımı, diğeri ise indeksleme çalışmasıdır. Web backlink, SEO çalışmalarını hem olumlu hem de olumsuz yönde etkileyebilir. Olumlu dönüşler almak için web backlinkin kalitesine ve sayısına dikkat etmek gerekir. Özellikle aşırı miktardaki backlink SEO çalışmalarına zarar verebilir.
  • Sosyal Medya Stratejisi: SEO çalışmaları kapsamında sosyal medya araçlarını doğru şekilde seçmek ve kullanmak kurumsal SEO çalışmaları için önemli bir avantaj sağlar. Bu nedenle hedef kitlenin yoğunlukta olduğu popüler sosyal medya platformlarında doğru içeriklerin düzenli olarak paylaşılması önemlidir. Bu paylaşımlar çok yönlü faydalar getirir. Sosyal medya stratejilerinin doğru planlanması ve uygulanması site trafiğinin artmasına yardımcı olur.
  • Raporlama: Yapılan SEO çalışmalarından verim alabilmek ayrıca sonuçlarını yakından takip etmek için düzenli olarak raporlama yapılması gerekir. Raporlama, yapılan çalışmaların kalitesini ölçmek için en ideal araçtır.

Mobitek olarak tüm bu çalışmaları size özel iş süreçleri ile gerçekleştiriyoruz. Firmanızı tanıyan, beklenti ve ihtiyaçlarınızın farkında olan Mobitek ile tüm SEO çalışmalarında kolayca başarılı sonuçlara imza atabilirsiniz.

Kurumsal SEO Hizmeti

İşletmeler için önemli avantajlar sunan SEO çalışmalarını şirket bünyesinde yürütmek çoğu zaman zordur. Çünkü SEO çalışmaları uzmanlık gerektirir. Şirket içinde SEO uzmanı veya SEO çalışmalarını yürütecek bir ekip bulundurmak işletmeler için maliyetli olabilir. Tüm SEO çalışmalarınızda Mobitek uzman ve deneyimli ekibimiz şirketinizin ihtiyaç ve beklentilerine uygun çalışmayı sürdürür.

Kurumsal SEO Danışmanlığı

Dijitalleşen ve dijital dünyada kalıcı olmayı hedefleyen işletmeler için SEO çalışmaları uzun vadeli yatırım olarak değerlendirilir. Bu yatırımı en iyi şekilde yapmak ve olağanüstü geri dönüşler almak için SEO çalışmalarının sürekli yapılması önemlidir. Bu noktada işletmelerin kurumsal SEO danışmanlığı alması son derece faydalı olur. Çünkü SEO çalışmaları ne kadar düzenli ve profesyonel şekilde yapılırsa site ziyaretçileri ve dolayısıyla potansiyel müşteriler o derece artar. Her zaman kaliteli ve profesyonel şekilde SEO çalışmaları yürüten Mobitek ile istediğiniz sonuçlara kolayca ulaşabilirsiniz.

Kurumsal SEO Fiyatları

SEO çalışmaları oldukça geniş kapsamlı çalışmalardır. Markaların bilinirliğini ve bulunurluğunu artırmaya yönelik yapılan bu çalışmaları şirket içerisinde yapmaktansa ajanslarla çalışmak daha faydalıdır. Çünkü kurumsal SEO fiyatları ajanslarda daha düşük maliyetlerle yapılabilir. Şirket bünyesinde SEO çalışmaları için sürekli bir ekip bulundurmak şirket için fazla maliyetlidir. Bu nedenle SEO hizmetlerini ajanslardan almak şirketlerin bütçelerinde tasarruf sağlanmasına yardımcı olur. Siz de standartların dışında firmanıza ve sektörünüze göre özelleştirilmiş iş süreçlerimizden yararlanabilirsiniz.

Başarı Hikayeleri

Başarı Hikayelerimiz Arasına
Siz de Katılın!

    Güvenlik Sorusu

    Kişisel Verileri Koruma Kanunu (KVKK) kapsamında bilgilerinizi paylaştığınızı onaylamalısınız.