Shopping (Alışveriş) Reklamları

img

Google Shopping Alışveriş Reklamları Google Ads reklam modellerinden bir tanesidir. Sitenizde satışa sunduğunuz hizmet veya ürünlerin Google aramalarında görünmesini sağlar. Bu reklam modeli sabit veya dinamik ürün bilgilerinden oluşabilir.

Shopping Ads reklamlarında ürün görseli, fiyatı, markası, açıklaması gibi bilgiler yer alarak ürün/hizmet arayan kullanıcıların talebine uygun olarak reklamların gösterilmesini sağlar.

Google Shopping Avantajları Nelerdir ?

Daha fazla etkin kullanıcı trafiği:

Kullanıcılardan elde edilen deneyimlerle aynı konumda yer alan metin reklamlara nazaran alışveriş reklamlarındaki Tıklama Oranı (TO) çok daha yüksektir. Bu da aynı gösterimlerde daha etkili tıklamalar ( ziyaretçi ) almak demektir.

Olasılığı yüksek satışlar:

Aramalarda kullanıcılara ürünleri fiyat, resim kombinasyonlarıyla gösterilmesi ilgili kullanıcıların tetiklenmesi daha rahat olmakla beraber, istenilen dönüşümlerin arttığı da görülmektedir.

Daha fazla reklam görünürlüğü

Alışveriş reklamları, metin reklamlarla birlikte de görünebildiği için potansiyel kullanıcılara daha rahat erişim gösterim sağlanmış olunur.

Detaylı Raporlama ve Rekabet Ölçümleri

Portföye yeni eklenen ürünlerin analizinden, marka çeşitliliği olan bir firmadaki x markanın istatistiklerine kadar detaylı özel sonuçlar alınabilmektedir. Rakip firmaların alışveriş reklamlarıyla girilen rekabetteki gösterim payı ve reklam konumlanmalarıyla ilgili detayları raporlama da alınabilmektedir.

img

Shopping Alışveriş Reklamları Nerelerde Görünür ?

Vakit kaybetmeyin

Başarı Hikayelerimiz Arasına
Siz de Katılın!

Mobitek, Türkiye ve dünyada, veri odaklı dijital pazarlama çözümleri üreten entegre bir SEO ajansıdır. 20 yılı aşkın tecrübesi ve uzman kadrosuyla Mobitek, markalara performans ve çözüm odaklı pazarlama hizmetleri sunmaktadır.

E-posta [email protected] Telefon +90 216 418 08 84