Sosyal Medya
Reklamları

Sosyal medya reklamları konusunda Mobitek Ajansı, performans odaklı bir yönetim stratejisi sergilemektedir. Performans odaklı yönetim demek her zaman pozitif ROI, dolayısı ile de her zaman yapılan reklam yatırımlarının olumlu sonuçlanması demektir. Sosyal medya reklam ajansı olarak görevimiz Sosyal medya reklamcılığı gerçekleştirdiğimiz sosyal medya siteleri aşağıdaki gibidir:

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

SEM’de 100+ Şirket Bize Güveniyor!

img
img

Neden Sosyal Medya Reklamları?

Dünya’da reklamcılık denildiğinde ilk akla gelen şey kaç farklı insana erişebildiğinizdir. Bugün yalnızca Facebook’ta 1.5 milyara yakın kişi aktif olarak yer almaktadır. Bu rakam, dünyanın en fazla izlenilen TV kanallarından daha fazladır. Ayrıca bir insan ortalama 1-1,5 saatini TV önünde geçiriyor iken; sosyal medyada aktiflik gün boyu devam etmektedir. Dolayısı ile TV’de çok önemli olan “prime time” gibi bir kavram sosyal medya reklamcılığı için çok da anlamlı olmayabilmektedir.

İnsanlar gün içerisindeki aktivitelerini, anılarını, mesajlarını, fotoğraflarını ve daha birçok içeriğini sosyal medya kanallarında paylaşmaktadır. Tüm bu verilerin çeşitli sosyal medya platformlarında toplanması ile birlikte büyük veri oluşmakta ve bu veriler ışığında insanlar tüketici sınıflarına ayrıştırılabilmektedir. Alışveriş yapmayı sevenler, yatçılığa ilgi duyanlar, evcil hayvanlara ilgi duyanlar, kadın giyim ile ilgilenenler ve daha birçoğu… Tüm bu sınıflar bizim sosyal medyada yer alan davranışlarımız neticesinde oluşturulmuş ve doğru mesaja sahip reklamlar ile hedeflenerek doğru sonuçlar alınabilmektedir. İşte bu yüzden sosyal medya reklamları tüm markalar için olmazsa olmaz bir pazarlama aracı halini almıştır.

Sosyal Medya Reklam Yönetimini Nasıl Yapıyoruz?

Facebook & Instagram Reklamcılığı

Facebook ve Instagram reklamcılığı için mevcut hesaplarınızın Business Manager hesabımıza tanımlanması gerekmektedir. Firma sayfanızın, Instagram hesabınızın, Pixel ve ürün kataloglarınızın tarafımıza tanımlanması ile birlikte kurulum veya optimizasyon sürecimiz başlamaktadır. Bütçe ve performans paralelinde ilerlenerek en yüksek performanslı sonuçların alınması hedeflenmektedir. Bu noktada sizden talebimiz Facebook standartlarına uygun görseller ve gerekli ise kurumsal metinleriniz olmaktadır.

Youtube Reklamcılığı

Youtube için ise Adwords hesabımıza yetki vermeniz ile birlikte çalışmalara başlanılmaktadır. Youtube reklamcılığı içerisinde Trueview ve Discovery adı altında temelde 2 farklı reklam modeli bulunmaktadır. İsteğiniz ister görüntülenme kazanmak isterse de abone kazanmak olsun her iki reklam modelini de uygun şekillerde kullanarak amacınıza ulaşmaya katkı sağlıyoruz. Youtube’un 1 milyarı aşan kullanıcıları arasında farkedilmek ve etkileşim elde etmek istiyorsanız bu alanda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

img

Sosyal Medyada Reklam Fiyatları

Sosyal medya reklamları doğru optimizasyona göre farklı fiyatlandırmalara sahip olabilmektedirler. Sosyal medya reklamlarının fiyatını etkileyen en önemli etmenlerden birisi etkileşimdir. Doğru hedef kitleye, doğru mesajlarla yapılan reklamlar her zaman için daha yüksek etkileşim almaktadır. Daha yüksek etkileşim ise daha düşük maliyet demektir. Facebook, Instagram veya Youtube için oluşan reklam ücretlerinin hepsinde benzer durum geçerli olmaktadır. Dolayısı ile yalnızca reklam ajansının değil, reklam veren markanın da hedef kitlesi ile ilgili yeterli bilince sahip olması alınacak performansta büyük önem arz etmektedir.

Başarı Hikayeleri

Vakit kaybetmeyin

Başarı Hikayelerimiz Arasına
Siz de Katılın!

Mobitek, Türkiye ve dünyada, veri odaklı dijital pazarlama çözümleri üreten entegre bir SEO ajansıdır. 20 yılı aşkın tecrübesi ve uzman kadrosuyla Mobitek, markalara performans ve çözüm odaklı pazarlama hizmetleri sunmaktadır.

E-posta [email protected] Telefon +90 216 418 08 84