Blog

With Frame
App Store Optimizasyonu(ASO) Nedir? App Store Optimizasyonu(ASO), mobil uygulamaları uygulama mağazasında (Google Play, Apple App Store ve diğerleri) arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak için yapılan optimize işlemleridir. Web siteleri için arama motoru optimizasyonu, aynı zamanda App Store SEO, App Search Optimizasyonu ve Mobil App SEO olarak da adlandırılır. App Store Optimizasyonu Nasıl Yapılır? 1. Adım: Uygulama mağazası için doğru anahtar kelimeleri bulun! App store...
404 error page
Dijital pazarın en büyük alanlarından birisi olan web sitelerde kullanıcılar “404 hata sayfaları” ile karşılaşabilmektedir. http Protokolü kullanıcıların karşılaştığı durumlar için durum kodları numaralandırmıştır. Bu durum kodları şu şekildedir; 1xx – Informational (Bilgi) 2xx –  Success (Başarı) 3xx –  Redirection (Yönlendirme) 4xx – Client Error (Tarayıcı Hatası) 5xx – Server Error (Sunucu Hatası)
cpc nedir
CPC (Cost Per Click); yani“Tıklama Başına Maliyet” (TBM); isminden de kolayca anlaşılabileceği gibi ödemeli reklamcılık anlamını taşır. Reklam kampanyası üzerindeki her bir tıklamanın maliyetini veya eşdeğerini ölçmek için kullanılan bir dijital pazarlama yöntemidir. Ücretli arama kampanyalarınızın başarısını ve yatırım getirisini belirleyen bir ölçümdür.
arama terimi raporu
Search Engine Marketing (SEM) yani Arama Motoru Pazarlaması üzerindeki en önemli şeylerden bir tanesi de alaka düzeyidir. Alaka düzeyi, kullanıcının arama yapmaktaki hedefini tam olarak anlayıp bunları reklamlarınızla eşleştirmeyi amaçlayan bir algoritmaya sahiptir. Arama terimi raporu ise; bunu başarmanızda ve Ads arama kampanyanızı optimize etmede size yardımcı olarak önemli bir rol oynar.
genis esleme nedir
Google Ads Anahtar kelime eşleme türlerinden bir önceki blog yazımızda detaylıca bahsetmiştik. Bu eşleme türleri arasında yer alan geniş eşleme, bir anahtar kelime ayarı olup anahtar kelime ya da kelimelerin varyasyonları kullanılarak; arama yapıldığında reklamlarınızın karşı tarafa gösterilmesidir. Anahtar kelimelerin varyasyonları kullanılarak arama yapıldığı taktirde, reklamınızın gösterilme oranı da artacaktır. Örneğin; “bebek kıyafeti” geniş eşleme anahtar kelimesi için bir kullanıcı “bebek kıyafetleri”, bebek kıyafeti satın...
anahtar kelime eslesme
Google Ads anahtar kelime eşleme seçenekleri; arama sonuçlarında kullanıcılara sunduğunuz hizmet veya ürünlerinizi onların aramış olduğu sıralamada göstermeyi sağlayan araçtır. Anahtar kelime eşleme seçeneklerini kullanarak hedef kitlenize daha kolay ulaşabilir, belirlemiş olduğunuz stratejiye uygun farklı eşleşme seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Bu blog yazımızda Anahtar kelime eşleme seçenekleri tanımları ve örnekleriyle birlikte detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.
Google Keyword planner
Anahtar Kelime Planlayıcı, bir diğer adıyla Google Keyword Planner; Google Reklamları üzerinde size sunulan ücretsiz bir araçtır. Uygulamanın da isminden anlaşılacağı üzere anahtar kelime planlaması yapmanız ve kampanyalarınız için doğru anahtar kelimeleri bulmanız için tasarlanmıştır. Google araçlarında 2018 yılı yaptığı tasarım değişikliği haricinde, Anahtar kelime planlayıcısında sunulan ana özellikler 2013’ten bu yana pek değişmedi! Bu tasarım değişikliğinde Tool içerisine, tarihsel, mobil arama hacimleri ve yeni...
Google beklenen tiklama orani(TO)
Beklenen Tıklama Oranı (TO); Bir kullanıcının, seçmiş olduğunuz anahtar kelimeler üzerinden reklamlarınıza tıklama olasılığını ifade etmektedir. Google Ads, cihaz türünü, arama terimlerini ve açık arttırma durumuna ilişkin diğer faktörleri de baz alarak beklenen tıklama oranını (TO) hesaplar.
1 2 3 10