Blog

With Frame
cpc nedir
CPC (Cost Per Click); yani“Tıklama Başına Maliyet” (TBM); isminden de kolayca anlaşılabileceği gibi ödemeli reklamcılık anlamını taşır. Reklam kampanyası üzerindeki her bir tıklamanın maliyetini veya eşdeğerini ölçmek için kullanılan bir dijital pazarlama yöntemidir. Ücretli arama kampanyalarınızın başarısını ve yatırım getirisini belirleyen bir ölçümdür.
arama terimi raporu
Search Engine Marketing (SEM) yani Arama Motoru Pazarlaması üzerindeki en önemli şeylerden bir tanesi de alaka düzeyidir. Alaka düzeyi, kullanıcının arama yapmaktaki hedefini tam olarak anlayıp bunları reklamlarınızla eşleştirmeyi amaçlayan bir algoritmaya sahiptir. Arama terimi raporu ise; bunu başarmanızda ve Ads arama kampanyanızı optimize etmede size yardımcı olarak önemli bir rol oynar.
genis esleme nedir
Google Ads Anahtar kelime eşleme türlerinden bir önceki blog yazımızda detaylıca bahsetmiştik. Bu eşleme türleri arasında yer alan geniş eşleme, bir anahtar kelime ayarı olup anahtar kelime ya da kelimelerin varyasyonları kullanılarak; arama yapıldığında reklamlarınızın karşı tarafa gösterilmesidir. Anahtar kelimelerin varyasyonları kullanılarak arama yapıldığı taktirde, reklamınızın gösterilme oranı da artacaktır. Örneğin; “bebek kıyafeti” geniş eşleme anahtar kelimesi için bir kullanıcı “bebek kıyafetleri”, bebek kıyafeti satın...
anahtar kelime eslesme
Google Ads anahtar kelime eşleme seçenekleri; arama sonuçlarında kullanıcılara sunduğunuz hizmet veya ürünlerinizi onların aramış olduğu sıralamada göstermeyi sağlayan araçtır. Anahtar kelime eşleme seçeneklerini kullanarak hedef kitlenize daha kolay ulaşabilir, belirlemiş olduğunuz stratejiye uygun farklı eşleşme seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Bu blog yazımızda Anahtar kelime eşleme seçenekleri tanımları ve örnekleriyle birlikte detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.
Google Keyword planner
Anahtar Kelime Planlayıcı, bir diğer adıyla Google Keyword Planner; Google Reklamları üzerinde size sunulan ücretsiz bir araçtır. Uygulamanın da isminden anlaşılacağı üzere anahtar kelime planlaması yapmanız ve kampanyalarınız için doğru anahtar kelimeleri bulmanız için tasarlanmıştır. Google araçlarında 2018 yılı yaptığı tasarım değişikliği haricinde, Anahtar kelime planlayıcısında sunulan ana özellikler 2013’ten bu yana pek değişmedi! Bu tasarım değişikliğinde Tool içerisine, tarihsel, mobil arama hacimleri ve yeni...
Google beklenen tiklama orani(TO)
Beklenen Tıklama Oranı (TO); Bir kullanıcının, seçmiş olduğunuz anahtar kelimeler üzerinden reklamlarınıza tıklama olasılığını ifade etmektedir. Google Ads, cihaz türünü, arama terimlerini ve açık arttırma durumuna ilişkin diğer faktörleri de baz alarak beklenen tıklama oranını (TO) hesaplar.
acilis sayfasi deneyimi nedir
Açılış sayfası deneyimi, kullanıcıların arama motorları sonuç sayfasından, reklamlardan veya sosyal medya yayınlarındaki ilgili bağlantıyı tıkladıktan sonra yönlendirildikleri sayfada edindikleri deneyimi ifade eder. Açılış sayfalarının kullanıcılar tarafından kullanışlı, anlaşılır olması ve anahtar kelimeler ile alakalı olması açılış sayfası deneyimini belirlemede önemli rol oynamaktadır.
reklam alaka duzeyi nedir
Reklam Alaka Düzeyi; reklam verenin sunduğu reklam kampanyasının içeriği ile kullanıcı aramalarının eşleşmesini ifade eder. Google, sunduğunuz çeşitli içeriklerin (açılış sayfanızda, reklam kopyaları ve hedeflenmiş anahtar kelimelerle)  kullanıcı aramalarıyla ne kadar uyumlu olduğunu analiz edip, çok yönlü bir yaklaşım kullanarak alaka düzeyini belirlemenize yardım eder. Kullanıcıların aradıkları içerik ile reklam içeriği arasındaki alaka düzeyi arttırkça, bu durum Google reklamları için daha büyük anlam ifade edecek...
1 2 3 9