Blog

With Frame
bloglar-icin-icerik-planlamasi
Bir blogu sürdürmek, sadece bir sürü blog yazısı yazmaktan ibaret değildir. Bunun için bir strateji geliştirmeli ve (özellikle birden fazla yazarla yazıyorsanız) içeriğinizi planlamalısınız. Ayrıca, izleyicilerinizle etkileşime girmeli ve yorumlarına cevap vermelisiniz. Bu yazıda içerik planlamanın değerine değinecek ve blog yayınlarınızı nasıl planlayacağınıza dair pratik ipuçları sunacağız!
Arama Ağı Reklamları İle Görüntülü Reklamların Farkı İnternet reklamcılığı söz konusu olduğunda bunu başarabilmek için pek çok araç mevcuttur. Seçilebilecek çok sayıda reklam biçimi vardır ve bunları kullanarak hedef kitlelere erişme imkânı neredeyse sınırsızdır. Ancak söz konusu online reklamcılık olduğunda seçilebilecek iki önemli reklam tipinden söz etmek gerekir. Bu reklam tiplerinden birisi arama reklamları, diğeri ise görüntülü reklamlardır. Bu iki reklam tipi de alanında ki...
https-ssl-ve-seo-uzerindeki-etkisi
SSL (Güvenli Yuva Katmanı), web siteleri tarafından ana sunucu ile ziyaretçi arasında güvenli bağlantılar kurmak için kullanılır. SSL sertifikasına sahip web sitesine HTTPS protokolü üzerinden erişilebilir ve URL’nin yanında genellikle bir asma kilit işareti bulunur. Bunun anlamı, siz ve ziyaret ettiğiniz web sitesi arasında aktarılan tüm verilerin şifreli ve gizli olması, bilgisayar korsanlarının ağ trafiğini izleyememeleri anlamına gelir. Her web sitesine ayrı bir SSL sertifikası...
seo-dostu-blog-yazisi
Tüm yazılarda olduğu gibi, blog yazısı yazmak da beceri gerektiren bir uğraştır. Okuyucularınızın ilgisini çekebilmek için, eserinizin yapısını düşünmeli ve çekici yazılar yazmalısınız.
alt-etiketi-alt-text-nedir
Bu yazıda, resim alt özelliği, resim başlık metni ve resim dosyasının adı arasındaki farklılıkları inceleyip bunların nasıl optimize edileceğine dair bazı önerilerde bulunacağız.
title-ve-meta-tag-nedir
Title (Başlık etiketleri) ve meta tag (meta açıklamaları) web sitenizin içeriğinin önemli unsurlarındandır. Başlık etiketi ve meta açıklama etiketleri, tanımladıkları web sayfasının içeriğiyle alakalı anahtar kelimeleri içermelidir. Bu sayede Arama Motorları sayfanın ne hakkında olduğunu anlayabilecek ve web sayfalarınızı alakalı anahtar kelimeler veya anahtar kelime öbekleri için uygun şekilde dizine ekleyebileceklerdir.
SEO for Adsense
Google Adsense, kısaca “yayıncıların (web sitelerine reklam koymak isteyen herkesin) sitelerine küçük bir miktar HTML ekleyebilmelerini ve hedeflenen ve içerikleriyle alakalı reklamlar göstermesini sağlayan bir TBM (tıklama başı maliyet) reklamcılık programı” olarak tanımlanabilir. Bu, blogcuların ve web yöneticilerinin siteleriyle para kazanmaya başlamalarının en kolay yoludur. Reklam kodunu sitenize gömdükten sonra, Adsense botları tüm sayfalarınızın neyle ilgili olduğunu görmek için sitenizi tararlar.
keyword
SEO ile ilgili anahtar kelimeler hakkında bilgi ararken, anahtar kelime araştırmasıyla ilgili bilgiler arasında boğulabilirsiniz. Fakat yine de sayfanızın sıralanmasını istiyorsanız, anahtar kelime araştırması yapmak oldukça önemli bir konudur. Ancak, bir anahtar kelimenin temel ilkesinin ne olduğunu anlamak da önemlidir.
1 2 3 6