Sosyal Medya Yönetimi

Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, G+  vb paylaşım sitelerinde yer almak markaların bilinirliği açısından önem taşımaktadır. Günümüz kullanıcılar çoğu zamanını sosyal medyada geçirdiğini düşünürsek, bu alanlarda her markanın yer alması ve aktif olarak kullanması gerekiyor.

İçeriklerdeki Özen

Marka izleyeceği yol doğrultusunda sayfadaki paylaşımlara özen gösterilmelidir.

Güncel Kalın

Paylaşımlarınızı takipçilerinizi sıkmadan düzenli olarak yapmanız gerekmektedir. Özellikle satış için sosyal medya kanalları kullanan markalar için bu paylaşımlar çok önemlidir.

Sosyal medya, hayatımıza girmiş ve bilgi teknolojisi ile önemli bir zemini kazanmış, her yaştan bir çok kullanıcının arkadaş edinme, diğer kullanıcılarla iletişim kurma, bilgi alma, paylaşma gibi farklı amaçlar için kullandığı iletişim platformlarıdır.

Sosyal medya pazarlamasını sürdürülebilir sosyal medya pazarlamasına uygulamak isteyen işletmelerin dikkatini çekmek ve etkin sosyal medya pazarlama uygulamalarının ölçümü önemlidir.

Sürdürülebilir sosyal medya pazarlaması için uygulanması gereken stratejiler ve sosyal medya pazarlaması belirlenerek yol izlenmelidir.