Tag Manager Yönetimi

img

Günümüz teknolojisinde ve internet kullanımında, dijital pazarlamanın öne çıkmasıyla birlikte çok fazla pazarlama aracı dolayısı ile çok fazla pazarlama entegrasyonu ihtiyacı doğmaktadır. Bu pazarlama araçlarının, internet sitelerine tek tek entegre olmaları, sitelerin kendilerine ekstra bir yük oluşturmakta ve sitelerin açılış hızlarını olumsuz yönde etkilemektedir. Tüm dünyanın mobil cihaz ve mobil internet kullanımındaki büyük artış ile birlikte, mobil internet sitelerinin açılış hızları çok büyük önem kazanmış durumundadır. Yapılan ölçümler mobil tarayıcı ile bir siteyi açmaya çalışan kullanıcıların en fazla 3 saniye beklediğini göstermektedir. 3 Saniye içerisinde açılmayan internet siteleri hemen terk edilmekte ve bu hem gelir hem ziyaretçi anlamında büyük kayıplara neden olmaktadır.

Bu yavaşlığı engellemek ayrıca kod karmaşasını ortadan kaldırmak için Google tarafından sunulan Tag Manager ismindeki etiket yöneticisi bu bağlamda en büyük çözüm ortağı olmaktadır. Tag Manager ile her türlü entegrasyon işlemi yapılabilmektedir. Google’a ait tüm ürünler ( Analytics, Ads, Remarketing, Optimizer vb. ), farklı Remarketing araçları, eposta pazarlama araçları gibi çok çeşitli gereksinimler Tag Manager üzerinden kolayca yönetilebilmektedir.

img

Bu bağlamda Mobitek tüm müşterileri için Tag Manager kullanımını standart hale getirmeyi amaçlamış ve genel anlamda bu iyileştirmeyi başarmıştır. Tag Manager kullanımı ve entegresi ancak yetkin uzmanların gerçekleştirebilecekleri işlemlerdir. Yanlış kullanımlarda sitede geçici aksamalar yaşanabilmektedir. Mobitek’in uzman ekibi bu konuda tam yetkin ve tecrübeye sahiptir.

Bu analizler sayesinde kategori veya kampanya sayfanızda hangi ürünlere üst sıralarda yer vermeniz gerektiğini, ödeme adımlarındaki davranışlara göre sitenizin mobil kullanılabilirliğini ve satış rekabeti gücünüzü, ayrıca internet kullanıcılarının sitenizi hangi ürün grubu ile ilişkilendirdiğini rahatça anlayabilirsiniz. Mobitek bu derin analizi müşterilerinin sitelerine uygulayarak bu analizler sayesinde hem e-ticareti geliştirmekte hem de bu analizlerden kitleler yaratarak bunları Remarketing reklam modelleri ile desteklemektedir.

Vakit kaybetmeyin

Başarı Hikayelerimiz Arasına
Siz de Katılın!

Mobitek, Türkiye ve dünyada, veri odaklı dijital pazarlama çözümleri üreten entegre bir SEO ajansıdır. 20 yılı aşkın tecrübesi ve uzman kadrosuyla Mobitek, markalara performans ve çözüm odaklı pazarlama hizmetleri sunmaktadır.

E-posta [email protected] Telefon +90 216 418 08 84