Enhance Analytics

E-ticaret sitelerinde geliri artırmanın en iyi yolu derin analiz yapabilmekten geçer. Bu analiz için ürünün popülaritesi, satın alınma oranı, fiyat rekabetindeki durumu ve ürün listeleme sayfalarının düzeni gibi bilgiler gerekmektedir.
Bu analizleri yapabilmenin bir çok yolu var fakat bu analizi ziyaretçi oranları ve ziyaretçi kaynağı ile birleştirebilmenin ayrıca dijital pazarlama maliyetlerinizle birlikte bir arada görmenin tek yolu Google Analytics içerisinde yer alan geliştirilmiş e-ticaret analizidir.

Bu analizleri kullanabilmek için sitenin Enhance Analytics için hazır hale getirilmesi ve Analytics ayarlarının, ödeme adımlarınıza göre düzenlenmesi gerekmektedir.

Geliştirilmiş e-ticaret analizinde ürünün, listelendiği kategoride kaçıncı sırada yer aldığı, kaç kez kullanıcılar tarafından göründüğü, kaç kez tıklanarak ürün detay sayfasına gidildiği ve sepete eklenerek hangi ödeme adımlarının geçildiği bilgisi yer almaktadır. En sonunda bu analizlerle birlikte ürünün ne kadar ciro getirdiği, hangi beden, renk gibi varyantlarının daha çok talep gördüğü bilgisine ulaşılabilir.

Bu analizler sayesinde kategori veya kampanya sayfanızda hangi ürünlere üst sıralarda yer vermeniz gerektiğini, ödeme adımlarındaki davranışlara göre sitenizin mobil kullanılabilirliğini ve satış rekabeti gücünüzü, ayrıca internet kullanıcılarının sitenizi hangi ürün grubu ile ilişkilendirdiğini rahatça anlayabilirsiniz. Mobitek bu derin analizi müşterilerinin sitelerine uygulayarak bu analizler sayesinde hem e-ticareti geliştirmekte hem de bu analizlerden kitleler yaratarak bunları Remarketing reklam modelleri ile desteklemektedir.

Web sitenize daha fazla trafik çekmek istermisiniz!

Arama motorlarının kitleleri yönlendirme gücünden yararlanmak için bizimle çalışarak, kurumunuzun kendi kategorisindeki arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkmasını sağlayabilirsiniz.

  • Google'da ilk sayfada olun!
  • Zamandan tasarruf edin
  • Kullanıcı deneyimine uygun tasarım
  • Organik trafik yükselişi
Ücretsiz Teklif Formu

Numaranızı başında "0" olmadan giriniz.