Google Ads
Reklamları

Her geçen gün daha fazla firma tarafından tercih edilen Ads reklamları, ürün ve hizmet tanıtımı için olmazsa olmaz ihtiyaçlar arasında yer alır. Firmaların güçlü bir marka olma amacıyla gerçekleştirmesi gereken reklam faaliyetleri, günümüzde dijital alana yayılmış durumdadır. Online pazarlama çalışmalarından olan Google reklamları, çok daha az maliyetle oldukça etkili tanıtım yapmaya yarayan yöntemler arasındadır.

Çok çeşitli kanallar vasıtasıyla siz de Google üzerinden reklam verebilir ve firmanızın bilinir olmasını destekleyebilirsiniz. Bu noktada profesyonel ekibimizden yardım alarak kısa sürede oldukça geniş bir kitleye ulaşmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

SEM’de 100+ Şirket Bize Güveniyor!

img

Mobitek olarak sizlere sunduğumuz mükemmel hizmetten yararlanarak dijital ortamdaki saygınlığınızı artırabilir, potansiyel müşterilerin itimadını kazanabilirsiniz. Bu süreçte;

 • Google reklam yönetimi,
 • Google reklam optimizasyonu,
 • Google reklam kurulum ve raporlama hizmeti alarak firmanızın geleceği için sağlam temeller atabilirsiniz.

Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçerek ihtiyaçlarınıza yönelik etkili çözümler talep edebilir ve bizimle iş ortaklığı kurarak başarılı sonuçlar elde etmeyi garanti altına alabilirsiniz. Böylece işinizi büyüterek çok daha güçlü bir marka olabilirsiniz.

SEM Çalışmaları Neden Önemlidir?

Dijital ortamda her geçen gün yaşanan rekabet artış gösterdiği için büyük ya da küçük çaplı bütün firmalar SEM çalışmalarına ağırlık verir. Peki, SEM nedir, ne işe yarar?

Ücretli arama motoru pazarlaması olarak bilinen SEM, arama motoru üzerinden işlem yapan hedef kitleye firmaların erişim sağlamasının en kolay yoludur. Siz de gün içerisinde verdiğiniz hizmetler ya da sağladığınız ürünlerle ilgili arama yapan kişiler tarafından görülmek isterseniz yapmanız gereken ilk şey, Google reklamlarından yararlanmak olur. Bu sayede arama sonuçlarında ilk sıralarda yer alan reklam kampanyanız, çok daha fazla kişi tarafından tıklanarak görüntülenir.

Ücretli olmasına rağmen genel olarak oldukça düşük maliyetle gerçekleştirilen bu tarz pazarlama faaliyetleri, kısa vadede etkili sonuçlar olmak için idealdir. Siz de başarılı ve verimli çözümler için bizden destek alarak etkili arama motoru pazarlama stratejileri yürütebilirsiniz.

SEM Kapsamında Ele Alınan Konular

Arama motoru pazarlamacılığının kusursuz bir şekilde olması için pek çok konuda titiz bir çalışma gerçekleştirilmesi gerekir. Bu konuda deneyimli ekibimizden profesyonel destek alarak ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt alabilirsiniz. Başarılı ve etkili çözümlere kavuşmanız amacıyla ekibimiz şu konularda derinlemesine çalışmalar gerçekleştirir:

 • Arama motoru pazarlamacılığına dair temek konular
 • Bu alanda faaliyetlerin gösterilmesi gereken platformlar
 • Etkili pazarlama için kullanılan anahtar kelime türleri
 • Başarı ve verimli Google reklamları için doğru hedeflemeler
 • Google Adwords için ideal bir hesap düzenlemesi ve takibi
 • Dijital pazarlama için en ideal uygulamalar
 • Reklam açık artırması

Adwords Reklamları

İnternet kullanımının her geçen gün hızla yayılmasıyla birlikte firmalar da faaliyetlerini dijital ortamda göstermeye yönelir. Bu durum İnternet üzerindeki rekabeti de günbegün artırır. Bu rekabetçi ortamda firmanızın bir adım öne çıkmasını ve çok daha bilinir hale gelmesini isterseniz Adwords reklamlarından yararlanmanız gerekir.

Google Adwords olarak da ifade edilen bu reklamlar, Google arama sonuçlarında ya da Google ile iş ortaklığı yapan sitelerde paylaşılarak hedef kitleye kısa sürede ulaşılması amaçlanır. Youtube reklamlarını da içeren bu pazarlama faaliyetleri, firmanızın güçlü bir marka haline gelmesi için oldukça gereklidir.

Bu tür online pazarlama faaliyetleri için Mobitek olarak sizlere her daim mükemmeli sunarız. Bizimle iletişime geçerek bizden profesyonel destek alabilir ve firmanızın İnternet üzerinde çok daha bilinen ve tercih edilen bir marka olmasını sağlayabilirsiniz. Profesyonel ekibimiz az bütçeyle maksimum fayda sağlayacak reklam çalışmalarını gerçekleştirerek ihtiyaçlarınız için etkili ve pratik çözümler üretir. Bu sayede kısa zamanda potansiyel müşterilerinizin size erişmesini sağlayabilirsiniz.

Google Reklamlarıyla Hedef Kitleye Kolay Erişim

Dijital dünyanın hızla büyümesiyle firmalar internet üzerinden hedef kitleye çok daha hızlı ve etkili şekilde ulaşmanın yollarını arar. Bu konuda firmaların en büyük yardımcısı ise Google reklamları olur.

Siz de birbirinden farklı kanallar üzerinden Google reklamı vererek firmanızın güçlü bir marka olma yolunda hızla ilerlemesine katkıda bulunursunuz. Reklam ve tanıtım faaliyetlerinizi gerçekleştirmenize imkan tanıyan kanalların başında ise;

 • Google reklam modelleri,
 • Yazı içerikleri,
 • Görüntülü reklam ağı,
 • Adwords Youtube reklamları,
 • Alışveriş reklamları,
 • Arama ağı reklamları,
 • Yeniden pazarlama reklamları gelir.

Tüm bu pazarlama kanallarından yararlanarak istediğiniz gelişimi sağlayabilir ve potansiyel müşterilerinize kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. Deneyimli ve uzman ekibimiz bu tür Google reklamları için gerekli stratejileri en iyi şekilde düzenleyerek mükemmel çözümleri sizlere sunar.

Google Alışveriş Reklamları Çalışma Prensibi Hakkında Merak Edilenler

Sayısız firmanın boy gösterdiği dijital ortamda arama motoru sonuçlarında ilk sıralarda yer almak oldukça zor ve zahmetli bir süreçtir. Düzenli olarak SEO ve SEM çalışmalarının gerçekleştirilmesi gerekir. SEO çalışmaları uzun vadede sonuçlar getirirken arama motoru pazarlamacılığı olarak ifade edilen SEM çalışmalarında kısa vadeli sonuçlar elde edilir.

Firmanızın güçlü bir marka haline gelebilmesi için bu iki çalışmayı bir arada gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. SEM çalışmalarında önemli bir yere sahip olan Google Ads reklamları, oluşturduğunuz bir reklam kampanyasının arama sonuçlarında ilk sıralarda yer almasını sağlar ve kısa sürede çok sayıda hedef kitleye bu kampanyanın bildirilmesine yardımcı olur. Bu sayede kısa vadede muazzam bir sonuç elde etmeniz kaçınılmaz olur.

Bizden destek alarak bu tarz reklamlara ağırlık verdiğiniz takdirde potansiyel müşteriler firmanızın reklamlarını görür ve yaptıkları geri dönüşler sayesinde yüksek verimlilik ortaya çıkar. Konuyla ilgili bizden destek alabilir ve reklamlarınızın nerede, ne zaman görünmesi gerektiği konusunda seçim yaparak işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Pazar ve Kelime Analiziyle Doğru Hedeflemelerin Yapılması

Google üzerinden yapacağınız reklam çalışmalarının kusursuz olması ve başarılı sonuçlar doğurması için pazar ve kelime analizinin mükemmel şekilde yapılması gerekir. Bu noktada sizlere yardımcı olan uzman ekibimiz, bu tür işlemleri en iyi şekilde gerçekleştirerek doğru hedeflemelerin yapılmasına yardımcı olur.

Pazar analizinde hep sizin firmanız hem de rakip firmalar büyük bir titizlikle incelenir ve değerlendirilir. Bu sayede rakiplerinize karşı avantajlı ve dezavantajlı yönleriniz tespit edilir. Ayrıca sektördeki kelime analizleri de kusursuz şekilde yapılarak hedef kitlenize maksimum fayda sağlayacak şekilde ulaşmanız sağlanır.

Kısa sürede hedef kitlenize ulaşabilmeniz için trend kelimeler konusunda çeşitli araçlar kullanılır ve reklam kampanyalarında bu kelimelere yer verilir. Bu sayede mümkün olan en kısa zamanda çok sayıda potansiyel müşteriye erişim sağlanır. Bu da kısa vadede büyük bir fayda sağlamanıza olanak tanır.

Hesap Oluşturma ve Doğru Kurgu Sürecinin Gerçekleştirilmesi

Firmanızın güçlü ve başarılı bir marka olması için dijital ortamda büyük bir paya sahip olması gerekir. Bu da ancak Google reklamları ile mümkün olur. Profesyonel ekibimizle görüştüğünüz zaman firmanızın mevcut durumu incelendikten sonra hesap oluşturma süreci başlar. Eğer firmanızın kullandığı mevcut bir Google ADS ve Analytics hesabınız varsa ekibimiz tarafından hesabın bilgileri istenir. Şayet henüz böyle bir hesap yoksa ekibimiz tarafından size özel yeni bir hesap açılır.

Hesabın açılmasıyla birlikte oluşturulacak olan reklam kampanyasının temel hedefine yönelik ilgi çekici bir kurgu hazırlanır. Eski kampanyalar varsa bunların hepsi durdurulur ve yeni kampanyaya yönelik çalışmalara başlanır. Bu yeni kampanyada ise potansiyel müşterilerin iyi tanınması ve elde edilen verilere göre reklam kurgusunun hazırlanması gerekir. Bu yönde çalışmalarını gerçekleştiren ekibimiz, doğru bir kurguyla etkili bir kampanya süreci başlamanıza yardımcı olur. Mümkün olan en düşük bütçeyle etkili ve verimli bir reklam kampanyası düzenlenerek web sitenizin trafiği artırılır.

Düzenli Optimizasyon İşlemleriyle Devamlılığın Sağlanması

Firmanızın bilinirliğini artırma amacıyla yapılan reklam çalışmaların olumlu sonuçlar doğurduğu yadsınamaz bir gerçektir. Doğru uygulandığı sürece firmanızın verimliliğini yükselten bu tür Google Ads reklamları çalışmalarının ise düzenli olarak devam ettirilmesi gerekir. Bu tarz çalışmalar tek seferlik değildir. Aksine sürekliliği olması ve düzenli olarak optimize edilmesi gereken bir çalışmadır.

Deneyimli ekibimiz bu noktada daima sizin yanınızda olur ve kurgulanan mevcut reklam kampanyalarının sürece göre yeniden kurgulanmasını sağlar. Bu tarz optimize çalışmaları, performansın devamlılığı açısından önemlidir.

Düzenli olarak pazar çalışması yapılır ve rakip analizi belirli aralıklarla tekrar oluşturulur. Yapılan değerlendirmeler sonucunda ise reklam kurgularında iyileştirme çalışmalarına gidilir. Bu da verimliliğin her geçen gün artmasına yardımcı olur.

Doğru ve Detaylı Raporlamalar Sayesinde Kampanyaların Değerlendirilmesi

Arama motorları üzerinden yapılan reklam çalışmalarının kusursuz şekilde yapılması ne kadar önemli ise yapılan kampanyalardan elde edilen başarının doğru şekilde değerlendirilmesi de bir o kadar önemlidir.

Bizden destek alarak gerçekleştirdiğiniz reklam faaliyetlerinden sağladığınız faydalarla ilgili detaylı raporlamalar sunan ekibimiz, size mükemmel bir değerlendirme sunar. Bu sayede yapılan çalışmalardan hangi oranda verim elde ettiğinizi görebilirsiniz. Yapılan hedeflemelerle elde edilen faydanın tutarlılığını görerek ilerleyebilir, gerekirse iyileştirme çalışmalarıyla bir adım öne gidebilirsiniz.

Elde edilen başarının devamının sağlanması için yeni pazarlama teknikleri geliştiren ekibimizin ürettiği etkili çözümlerden yararlanarak güçlü bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Google reklamları söz konusu olduğunda sadece arama sonuçları odaklı hareket etmeniz gerekmez. Aynı zamanda hizmetleriniz ya da ürünlerinizle ilgili web siteleri de belirleyen ekibimiz, bu sitelerde reklamlarınızın gözükmesine yardımcı olur. Bu sayede bu web sitelerini ziyaret eden ve sizin potansiyel müşteriniz olan kişiler, reklam kampanyalarınızdan haberdar olur.

Google Arama Ağı Reklamları

İster küçük ister büyük çaplı firmalar olsun, günümüzde dijital ortamda sunduğu hizmetleri ve ürünleri ile ön planda olmak isteyen herkesin Google arama ağı reklamlarından yararlanması gerekir. Bu sayede yoğun bir rekabetin hâkim olduğu bu alanda güçlü bir marka haline gelmek mümkün olur.

Siz de firmanızın başarılı ve etkili reklam kampanyalarıyla adından sıklıkla bahsettirmesini, kazançlarını maksimum düzeye çıkarmasını isterseniz yapmanız gereken tek şey kaliteli ve güvenilir bir iş ortağından SEM çalışmaları konusunda destek almanız olur. Bu noktada firmamız en büyük destekçiniz olur.

Alanında uzman ve deneyimli olan ekibimiz, bulunduğunuz sektörde ön plana çıkmanızı sağlayarak ürünlerinizin ya da hizmetlerinizin hedef kitleniz tarafından öğrenilmesine yardımcı olur. Bu da geri dönüşümün artmasına ve verimliliğin maksimum düzeye çıkmasına olanak sağlar.

Google Arama Ağı Reklamlarında Az Bütçeyle Maksimum Kazanç Elde Etme İmkânı

Eskiden pazarlama faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen reklam çalışmaları için oldukça yüksek meblağlara ihtiyaç duyulurken günümüzde dijital ortamlarda gerçekleştirilen reklam kampanyaları oldukça ekonomik olur. Az bütçeyle gerçekleştirebileceğiniz Adwords alışveriş reklamları, doğru yönlendirildiği takdirde yüksek kazanç getirir.

Siz de firmanızın kısa sürede çok sayıda hedef kitleye ulaşması için Google reklamlarından destek alabilirsiniz. Bu tür reklam faaliyetleriniz için her zaman yanınızda olan ekibimiz, reklam çalışmalarını gerçekleştirirken performans odaklı hareket eder. Böylece online platformlarda firmanızın çok daha bilinir hale geldiğini ve potansiyel müşterilere ulaşma konusunda oldukça başarılı olduğunu fark edersiniz.

Bu tür Google reklamları birbirinden farklı bütçelerle karşınıza çıkar. Bu sayede firmanıza özel reklam stratejileri oluşturulur ve istediğiniz bütçeyle özgür bir şekilde hareket etmeniz için ideal şartlar sağlanır.

Özellikle tıklama başına belirlenen ücretlendirme sistemi sayesinde reklam kampanyanızın başarısı oranında maliyetiniz artar. Bu da ödemelerinizin performans odaklı olmasını sağlar. Tüm bu konularla ilgili detaylı bilgi almak için uzman ekibimiz her zaman hizmetinizdedir.

Google Reklam Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Google reklamları oluşturarak firmanızın bilinirliğini artırmaya karar verdiğinizde bu tür reklam faaliyetlerinde belirli miktarların olmadığını bilmeniz gerekir. İhtiyaçlarınız ve talepleriniz doğrultusunda değişiklik gösteren reklam maliyetlerinde etkili olan faktörler ise şu şekildedir:
 • Reklam vereceğiniz alandaki rekabet
 • Belirlediğiniz hedefler

Bu iki unsur birçok değişkeni tetiklediği için reklam maliyetleri üzerinde de oldukça etkilidir. Google reklamlarında genellikle tıklama ya da gösterim başına fiyatlandırma söz konusu olur. Bu da performans odaklı maliyeti ön plana çıkar.

Ayrıca reklam kampanyanızın sayfanın nerede görüntülenmesini istediğiniz de fiyatı etkiler. Örneğin; Google arama sonuçlarında ilk sayfanın üst bölümünde yer almak isterseniz yapılan çalışmalar çeşitlilik göstereceği için fiyat artış gösterir. Google reklamları için çok çeşitli kanallar bulunur. Bu kanallardan hangilerini kullanacağınız da ödemeniz gereken miktarı değiştirir. Youtube üzerinden yapacağınız reklam ile arama motoru sonuçlarında yayınlanan reklam maliyetleri farklılık gösterir. Tüm bu koşullara ise siz karar vereceğiniz için reklam bütçesi konusunda tamamen özgür olursunuz.

Google Reklam Maliyetleri Belirlenirken Kullanılan Seçenekler

Firmanız için SEM çalışmalarını gerçekleştirirken çok çeşitli kanallar üzerinden Google reklamı vermeniz gerekir. Bu reklamların maliyetlerini ise ayırdığınız bütçeye bağlı olarak belirlemeniz gerekir. Google reklam maliyetleri söz konusu olduğunda dikkate alınan değerlendirmeler ise şu şekildedir:
 • Görüntüleme başına ücretlendirme
 • Tıklama başına ücretlendirme
 • Bin gösterim başına ücretlendirme
 • Edinme başına ücretlendirme

Tüm bunlar farklı şekilde hesaplanarak maliyete dönüşür. Tıklama başına ücretlendirmede kullanıcıların ilgili linke tıklaması gerekir. Herhangi bir tıklama olmadığında maliyet oluşmaz. Edinme başına ücretlendirmede ise reklam kampanyasındaki ürünün ya da hizmetin satın alınması gerekir. Satın alma söz konusu değilse reklam maliyeti de oluşmaz.

Tüm bu detayların hangisinin sizin için ideal olduğunu belirlemek ise bizim görevimizdir. Beklentilerinize ve taleplerinize göre stratejiler oluşturarak size fayda sağlayacak seçenekleri sizlere sunarız. Bu sayede aradığınız etkili çözümlere anında ulaşır ve istediğiniz verimliliğe kavuşursunuz.

Bu tür reklam çalışmalarında en güzel olan nokta ise istediğiniz zaman bütçeniz konusunda değişikliğe gidebilecek olmanızdır. Dilediğiniz zaman reklam bütçenizi değiştirebilir ve mevcut durumunuza çok daha uygun seviyeye getirebilirsiniz. Bu da attığınız tüm adımların geri dönüşünün olduğu anlamına gelir. Oluşturduğunuz stratejiler eşliğinde günlük bütçenizi azaltıp artırabilirsiniz.

Profesyonel SEM Çalışmaları İçin Doğru Adres

Sektörün öncü isimleri arasından biri olarak sizlere Google reklamları konusunda etkili ve pratik çözümler sunarız. Uzman ekibimizle beraber ihtiyaçlarınıza ve taleplerinize yönelik reklam kampanyaları kurgulayarak bu süreçten kazançlı çıkmanıza yardımcı oluruz.

Mükemmel bir dijital reklam kampanyası için profesyonel destek alabileceğiniz ekibimiz, minimum bütçeyle maksimum yarar sağlamanız için etkili stratejiler üretilir. Bu sayede kısa sürede verimli sonuçlar elde ederek kayda değer bir büyüme yaşarsınız.

Yılların verdiği deneyimle size oldukça fazla rekabet avantajı sunan firmamız, günbegün yenilenen teknolojiden yararlanarak kendini geliştirir ve size modern tekniklerle eşsiz çözümler üretilir. Ayrıca size özel Google reklam stratejileri geliştirerek başarılı olmanızı garanti eder. Kampanyalarınızın yönetimini proaktif olarak yaparak hesabınızı kusursuz şekilde kontrol eder.

Aynı zamanda Mobitek’teki raporlama işlemleri kişiselleştirilmiş olarak sizlere sunulur ve fiyatlandırma sürecinin her bir aşaması şeffaf şekilde yönetilir. Siz de her türlü dijital reklam pazarlama faaliyetleriniz için bizden destek alabilir ve güçlü bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Başarı Hikayeleri

Vakit kaybetmeyin

Başarı Hikayelerimiz Arasına
Siz de Katılın!

Mobitek, Türkiye ve dünyada, veri odaklı dijital pazarlama çözümleri üreten entegre bir SEO ajansıdır. 20 yılı aşkın tecrübesi ve uzman kadrosuyla Mobitek, markalara performans ve çözüm odaklı pazarlama hizmetleri sunmaktadır.

E-posta [email protected] Telefon +90 216 418 08 84

Blog Mobitek

Google Reklamları ve performans reklamcılığı ile ilgili güncel makaleler

Tümünü Görüntüle