SEO Danışmanlığı Nedir?

SEO danışmanlığı ne demek? Bir arama motoruna, (Google, Yahoo vb.)  bir anahtar kelime veya anahtar kelime kümesi girdiğinizde (arama sorgusu da denilebilir. Örneğin; elbise modelleri), arama motoru size en iyi ve en alakalı sonuçları sunmaya çalışır. Arama motorları, sonuçları size sunarken bazı algoritmalardan faydalanır. Google algoritmaları, bunun en gelişmiş örneğidir. Google botları, web sitelerini ziyaret ederek aradığınız kelimeyle en alakalı içeriğe sahip, teknik açıdan sorunsuz ve kullanıcı deneyimine en uygun web sitelerini, sonuçlarında gösterir. Kullanıcılar bir arama yaptığında, tıklaması en muhtemel sonuçlar ise ilk sayfada yer alan ilk üç sonuç olacaktır. Peki, bir web sitesinin aramalarda üst sıralarda çıkmak için nelere dikkat etmesi gerekir? Nasıl bir yol izleyebilir?

SEO (Search Engine Optimization) olarak adlandırılan arama motoru iyileştirme çalışmaları, web sitenizin üst sıralarda yer almasını kolaylaştıran çalışmalardır. Başarılı bir strateji ile arama sonuçlarınızda istediğiniz konuma gelmeniz mümkün olur. İyi bir SEO danışmanı, sizin tüm ihtiyaçlarınıza etkili çözümler üretebilir.

 

Kurumsal SEO danışmanlığı, web sitenizin arama motoru sonuçlarında sizi hedeflerinize ulaştırma konusunda profesyonel bir şekilde destek olacak ekiplerden oluşur. Birbiriyle koordine bir ekibe sahip SEO ajanslarını tercih edebilirsiniz. Elbette bazı hususlara dikkat etmeli ve seçimlerinizi de bu hususlara göre yapmalısınız. Dikkat etmeniz gereken temel noktalar;

  • Sizin ihtiyaçlarınızı ve pazarlama amaçlarınızı anlayan,
  • Web sayfanızı en iyi şekilde optimize edebilen,
  • Anahtar kelime araştırmaları ve analizi için doğru metrikler üzerinden ilerleyebilen,
  • Görünürlüğü arttırabilen,
  • Dönüşümleri arttırma ve kullanıcı deneyimine odaklanan,
  • Kapsamlı web sitesi deneyimi yapabilen (yazılımsal ve teknik sorunların tespiti gibi),
  • Çevrimiçi rekabet analizi yapabilen,
  • İçerikler konusunda kullanıcı deneyimini gözeten ve arama motoru botlarına yönelik çalışmalar gerçekleştirebilen,
  • Stratejiler belirleyebilen,

Firmalar, sizi başarıya ulaştırmaya yardımcı olacaktır. Ancak yine de bunun gibi belirli maddeler ile de sınırlı kalmamak gerektiğini unutmamalısınız. Gelişmiş SEO teknikleriyle sizi başarıya ulaştıracak olan danışmanlık firmaları ile ortak bir çalışma yürütebilirsiniz. Şimdi ücretsiz teklif alarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ücretsiz Teklif Formu

ETicaret SEO Danışmanlık Hizmeti

ETicaret SEO danışmanlığı, daha çok e-ticaret siteleri için özelleştirilmiş danışmanlık hizmetleridir. E-ticaret sitelerinde rekabet ortamı, sizin için daha zorlayıcı olacaktır. Her firma için belirlenecek strateji değişiklik gösterecektir. Web sitenize göre hedef stratejiler belirlenmeli, bulunduğunuz sektör için iyi bir rakip analizi yapılmalıdır. Anahtar kelime hacimleri, kelimelerin uzunluğu, trafik hedefleriniz, web sitenizin altyapısı, site arayüzü, yazılımı gibi kriterler göz önünde bulundurularak hedef stratejiler belirlenmelidir. Web siteniz için doğru bir strateji belirlemek ve arama sonuçlarında yükselişe geçmek için şimdi bizden teklif alın!