SEO Neden Önemli?

Search Engine Optimizatiıon öbeğinin kısaltması olan SEO, arama motorlarının internet sitelerini daha az kaynak harcayarak taraması, dizinine eklemesi ve bazı hesaplamalar sonucu bir sıralama skoru vermesine yol açmaktadır. Bu skor arama motorunun sonuç sayfasında aranılan anahtar kelimeye göre internet sitesinin sıralamasını belirler.

SEO çalışması en basit haliyle iki adımlıdır. Birinci adımda internet sitesinin düzeltmeleri ve geliştirmeleri yapılmaktadır. Bu düzeltmeler temelinde internet sitesine gelen kullanıcıların zorlanmadan siteyi kullanabilmeleri, görsel olarak hatalar içermemesi ve sitenin hem mobil sürümünde hem de masaüstü sürümünde hızlı açılması ile başlar. SEO  çalışması adı gereği arama motoruna özgü gibi görünse de, arama motoruna yönelik bir site kurgusu ve çalışması doğru bir yöntem değildir. Amaç tamamen siteye gelmesi istenen kullanıcılara faydalı bir yapı kurmak olmalıdır. SEO çalışmasına bu bağlamda sitenin kodlama sorunları varsa onları gidererek başlanmalı. Tasarımsal zorluklar ve yavaşlıklar giderilmelidir. Arama motorlarının siteyi ve dahil olan tüm sayfalarını daha rahat okuyabilmeleri için site içi link yapısı optimum seviyede net ve anlaşılır olmalıdır. Her link arama motorlarının kolayca erişebileceği düzeyde olmalıdır.

On Page Analizi

OnPage Analiz ile websitenizdeki tüm yazılım ve içerik bakımından kontroller yapılarak,
arama motoru kriterlerine uygunluğu sağlanır. Profesyonelce yapılmış OnPage SEO ile kısa sürede
sıralamalarda yükselme sağlayabilirsiniz.

Anahtar Kelime Analizi

Anahtar kelime analizi, web sitenize ziyaretçi getirmesi muhtemel anahtar kelimeleri analiz etme sürecidir. SEO çalışmalarının başlangıç noktası kabul edilir.

Link Analizi

SEO çalışmasına başlarken, sitenize gelen backlinklerin tamamı analiz edilerek, zararlı olanların disavow edilmesi sağlanır. Yeni alınabilecek düzgün ve kaliteli backlinkleri belirleyerek çalışmaları sürdürüyoruz.

İçerik Stratejisi

Pazarlama planınızın ve gelişiminin parçasını oluşturan ve sahibi olduğunuz yazılı, görsel, indirilebilir her türlü medyanın yönetimini ifade eder.

SEO çalışmasının bir diğer adımı ise site dışında yapılması gereken çalışmalardır. Bu çalışmaların amacı temelde yine aynı olmakla birlikte,  arama motorlarının sitemizi ve tüm sayfalarını rahatça okuyabilmelerini hedef almaktadır.

Backlink adı verilen bu çalışmanın en temel özelliği, SEO çalışması yapılan internet sitesine bir çok farklı internet sitesinin referans vermesidir. Bu referans işleminin pek çok ayrıntısı ve teknik kırınımı bulunmaktadır. Backlink edinimi doğal olmalıdır.

 

SEO çalışmasının amacı,  ilgili internet sitesinde sunulan hizmetlerin, satılan hizmetlerin bu hizmetleri ve ürünleri internette arayanlara gösterilebilmesidir. Bunun  arama motoru üzerinde yapılan ücretli reklam çalışmaları da ile yolu bulunmaktadır. Fakat bu bütçe yönetimi gerektirir. SEO çalışmasının sonucu olarak herhangi bir bütçe yönetimi bulunmadan tüm organik trafikten faydalanılabilmektedir. Organik arama yoluyla siteye giren kullanıcıların daha alakalı olduğu bir çok test ile de kanıtlanmıştır.

Web sitenize daha fazla trafik çekmek istermisiniz!

Arama motorlarının kitleleri yönlendirme gücünden yararlanmak için bizimle çalışarak, kurumunuzun kendi kategorisindeki arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkmasını sağlayabilirsiniz.

  • Google'da ilk sayfada olun!
  • Zamandan tasarruf edin
  • Kullanıcı deneyimine uygun tasarım
  • Organik trafik yükselişi

Ücretsiz Teklif Formu

Numaranızı başında "0" olmadan giriniz.