SEO

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), oganik trafik elde etmek ve web sitelerinin arama sonuçlarında görünürlüğünü artırmak için yapılan pazarlama çalışmalarının bütünüdür.

Nereden Başlamalı?

SEO’da 100+ Şirket Bize Güveniyor!

Görünür Olun

Görünür Olun!

İçerik veya ürünleriniz ile yılın her döneminde potansiyel müşterilerinize ulaşın.

Tasarruf Edin

Tasarruf Edin!

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ile reklam maliyetlerinizi düşürün.

Değer Katın

Değer Katın!

Aramalarda üst sıralara çıkarak markanızı değerli kılın.

Dönüşümü Artırın

Dönüşümü Artırın!

Seo ile uyumlu arayüzle kullanıcı deneyiminizi  arttırarak satışlarınızı katlayın.

SEO'ya Nereden
Başlamalı?

Google, Bing ve Yahoo gibi büyük arama motorları, bir kullanıcı arama yaptığında bu arama sorgusuna uygun düşen web sitelerinin bir listesini sunar. Sunulan bu listelere arama sonuçları denir.

Neler Yapıyoruz?

SEO'da Neler
Yapıyoruz?

SEO çalışmaları genel olarak site içi SEO ve site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılır. Site içi SEO, web sitenizin tasarımı ve yazılımı yanında özellikle halihazırda sahip olduğu içerikler üzerinde yapılan kapsamlı çalışmaları kapsar. Site dışı SEO ise site dışından gelen linkler ve görsel materyaller, sosyal medya, forumlar ve bloglar gibi çeşitli kaynaklar üzerinden siteye ziyaretçi akışı sağlayarak sitenizin tanınmasını ve kalitesini artırmaya yönelik bir çalışmadır.

Teklif İsteyin

01Yazılım Optimizasyonu

02İçerik Optimizasyonu

03Site Dışı SEO Çalışmaları

04Ölçümleme, Takip ve Raporlama

Kullandığımız Araçlardan Bazıları

Deep Crawl Semrush Moz Google Analtics
01

Yazılım Optimizasyonu

Mevcut site altyapınızın ve yazılımınızın tüm sayfaları detaylı incelenir, arama motorlarına ve kullanıcı davranışlarına uygun olup olmadığı analiz edilir. Hazır bir eticaret çözümü veya içerik yönetim sistemi kullanıyorsanız, yazılımınızdaki gerekli güncellemeler, ilgili panellerde tarafımızdan gerçekleştirilir. Gerektiğinde, Mobitek bünyesinde geliştirilen uygun yazılım çözümleri önerilir.

02

İçerik Optimizasyonu

Mevcut site içerikleriniz, arama motorlarına uyumlu haline getirilir. Sitenize ziyaretçi getirecek kelimeler belirlenir ve yeni sayfa içerikleriniz oluşturulur. İçerik yönetim sistemi kullanıyorsanız, gerekli güncellemeler tarafımızdan gerçekleştirilir.

03

Site Dışı SEO Çalışmaları

Site dış optimizasyon arama motoru sonuç sayfalarındaki sıralamayı etkileyebilecek web sitenizin dışına etki eden optimizasyon çalışmalarını kapsar Farklı web sitelerinden sitenize bağlantılar, makale/haber yazılarında, sosyal medyada bahsedenler ve ilgili incelemeler oluşturularak sitenizin arama motorları gözünde değerinin yükselmesi sağlanır

04

Ölçümleme, Takip ve Raporlama

SEO çalışmalarının tüm aşamalarında, sitenizin ziyaretçi trafiği ve görünürlüğü günlük takip edilir. Sıralamalardaki değişimler incelenerek iyileştirme çalışmalarına devam edilir. Çalışmalar trafik ve dönüşüm sağlayacak şekilde güncellenerek detaylı raporlanır.

Proje Süreci

Mobitek Marketing Group olarak, markanızı ve hedeflerinizi doğru tanımlamak ilk önceliğimiz. Arama Motoru Pazarlaması alanında sizlere daha hızlı ve güvenilir bir hizmet sunabilmek için, 20 yıla yaklaşan sektörel tecrübelerimiz ışığında aşağıdaki adımları takip ediyoruz.

Başarı Hikayeleri

Başarı Hikayelerimiz Arasına
Siz de Katılın!

ÜCRETSİZ Teklif İsteyin

Bizim için ne dediler?

Blog Mobitek

SEO ve performans reklamcılığı ile ilgili güncel makaleler

Tümünü Görüntüle

Sıkça Sorulan
Sorular

Dijital pazarlama, SEO ve online reklamcılık ile ilgili en çok merak edilenler

Tümünü Görüntüle

Web siteniz sıralamada yükselmek konusuna zorluk çekiyorsa, işe bir SEO analizi ile başlamak isteyebilirsiniz. Web sitenizin eksikliklerini belirlemek için tam kapsamlı bir analize ihtiyacınız var. Bu sayede eksiklikleri giderebilir, hataları düzeltebilir ve sitenize daha sağlam bir altyapı sağlayabilirsiniz. Böyle bir denetim, web sitenizi hedefli anahtar kelimeleriniz için sıralamayı engelleyen, site iç ve dış alanlardaki aksaklıkların veya eksikliklerin belirlenmesine yardımcı olabilir.

Yapılandırılmış veriler, arama motorlarının web sitenizi daha iyi anlamasına yardımcı olacak verilerdir. Bu, bilgilerin HTML işaretlemesini standartlaştırmak için Schema.org; Google, Bing, Yandex ve Yahoo iş birliğiyle oluşturulmuştur.

Google, arama yapan kullanıcıların daha güvenli bir web deneyimi sahibi olması için web yöneticilerine web sitelerini güvenceye alması konusunda baskı yapıyor. Google’ın arama motoru için güvenli deneyimler önemlidir. Arama yapan kullanıcıların, görüntülenen sonuçların güvenilirliğine güveniyorlarsa, gelecekte Google’ın arama motorunu kullanmaya devam etme olasılıkları daha yüksek olacaktır.