Google Partners Nedir?

Google partners nedir

Google Partners, Google Ads ve Dijital Pazarlama Uzmanları için oluşturulmuş; Google ayrıcalıkları ve bilgilendirmelerden faydalanmalarını sağlayan bir Google hizmetidir. Mevcut bütçenizden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız eğer, bir Google Partner acentesiyle çalışmak bu noktada en iyisidir. Google Ortağı bir ajans size bütçenizin her bir kuruşunu değerli kılacak daha iyi bir kampanyalar sunabilir.

Dijital pazarlama planınızı şekillendirirken, işletmeniz ya da siteniz için mevcut olan çeşitli yöntemleri aramaya başlarsınız. Bu arama sonunda fark edeceğiniz en popüler yöntemlerden birisi, tıklama başına maliyet (PPC) reklamcılığı olacaktır. Bu, hedef kitlenize ulaşmanızda ve reklam kampanyalarınızı yönetmenizde Google Reklamlarını kullanan bir yöntemdir.

Bu blog yazımızda ise bahsedeceğimiz şey özetle bir Google Partner ajansı kullanmanın sayısız yararı olduğudur. PPC kampanyanızı bir Google İş Ortağı acentesiyle başlatmadan önce bu avantajları öğrenmek isteyebilirsiniz.

Sertifikalar

Dijital pazarlama şirketlerine bakarken, birçoğu yaptıkları işin kalitesini gösteren çeşitli sertifikaları paylaşırlar. Aramak istediğiniz şeylerden biri Google Partners rozetidir. Bu, bir şirketin sertifikalı bir Google İş Ortağı olduğunu gösteren bir rozettir. Öncelikle, Google Reklamlarının ne olduğunu ve ne için yapıldığını anlamak önemlidir.

Google Partners şirketlerinin bu eğitimlere katılması ve Google Reklamları ürün sertifika sınavlarını geçmesi gerekir. bu sınav, bir dijital pazarlama şirketinin müşterilerine en iyi Google Reklamları hizmetini sunmak için gereken bilgiye sahip olduğunu onaylayan belgeyi sunar. Google Partners birçok reklam türünde sertifikalandırılabilir. Bu türler arasında arama, mobil, video, alışveriş ve görüntülü reklamcılık bulunur.

Google Partners vs. Premier Google Ortakları

Google Ortaklarını araştırırken, iki tür rozet olduğunu göreceksiniz: Google Ortağı ve Partners Peki bu iki rozet arasındaki fark nedir?

Google İş Ortağı, Google Reklamlarında sertifika almak için kendi şirketlerine bağlı bir bilirkişinin olması gerekir. Bu, Google Reklamlarının iç işleyişini tam olarak anlayan kişi olmalıdır.

Bir şirketin Premier İş Ortağı olması durumunda, Google Reklamları sertifikalı en az iki kişi vardır. Birçok Premier Ortak ikiden fazla kişiyi sertifikalandırır, ancak bu bir Premier Ortak olmak için asgari şarttır. Bu, iki tür Google Partners arasındaki temel farklardan biridir.

Diğer bir fark ise şirketin harcama seviyesidir. İş Ortağı rozeti alabilmek için bir şirketin 90 gün boyunca reklamlara en az 10.000 ABD Doları harcaması gerekir. Bir Premier İş Ortağının ise bundan daha yüksek bir harcama gereksinimi karşılamalıdır.

Bunlar bir Partner ve Premier Partner arasındaki iki farktır. Bir şirketin rozeti ne olursa olsun, her ikisinin de müşterilerine mükemmel seviyede hizmet vermesi gerekir.

Google Partneri Nasıl Bulabilirsiniz?

Size en yakın Google Partners görmek istiyorsanız, Google’ın veri tabanında arama yapmanız yeterlidir. Google, Ortaklarının bir listesini tutar ve sizin için en iyi araştırmayı yapabileceğiniz arama sonuçlarını size sunar. Google aramanızı daraltmak için sayısız yol kullanırlar.

  • Reklam türünde uzman olan bir şirketle bağlantı kurmanıza olanak sağlayan uzmanlıkla ilgili arama yapmanıza,
  • Google iş ortağı bulmak için ise Google’ın veri tabanında arama yapmanıza,
  • Google ayrıca yere ve bütçeye göre arama yapmanızı sağlar. Bu, bölgenizde bütçenize uygun birini bulabilmenizi sağlar.

Bir şirketin gerçekte bir ortak olduğunu doğrulamak için Google Ortağı’nın sitesinde arama yapmanız gerekir. Bazı kişiler onaylı sertifikaları olmamasına rağmen rozeti web sitelerinde yayınlamaktadırlar. Seçtiğiniz şirketin aslında bir Google Ortağı olduğundan emin olmalısınız.

Bir Google İş Ortağı bulmak istiyorsanız, bunu yapmanın en iyi yolu kendi veri tabanlarından geçer. Bu, mevcut tüm seçeneklerinizi görmenize yardımcı olacaktır. İşletmeniz için doğru Google Ortağını bulmanızda size yön gösterir.

Leave a Reply