Remarketing Nedir?

remarketing-nedir

Yeniden pazarlama (yeniden hedefleme olarak da bilinir), web sitenizde zaten ziyaret etmiş veya harekete geçen kişilere hedefli reklamlar sunma taktiğidir. Teknik uygulama açısından, yeniden pazarlama, kullanıcının tarayıcısına bir çerez yerleştirmek için bir javascript etiketinin (piksel olarak da bilinir) kullanılması işlemidir. Çerez daha sonra, kullanıcının web sitenizde veya uygulamanızda veya sayfalarınızda aradığı ürünlere dayanarak, bir reklam değişimi yoluyla belirli görüntülü reklamlar sunmak için bir yeniden pazarlama platformunu bilgilendirir.

Yeniden pazarlama, belirli bir ürünü veya teklifi tanıtmak veya müşteri adayı oluşturma gibi belirli bir dönüşüm hedefine ulaşmak için kullanılabilir. Örneğin, e-ticarette, yeniden pazarlama reklamları, kullanıcının sepete eklediği, ancak siteyi satın almadan terk ettiği ürünü görüntüleyerek terkedilmiş sepetleri kurtarmak için kullanılabilir.

Yeniden Pazarlamanın Yararları

Yeniden pazarlama, yalnızca ziyaretçilerinize markanıza katılma isteklerini hatırlatmakla kalmaz, aynı zamanda dönüşüm hunisinin bir sonraki adımına geçişi de kolaylaştırabilir. Örneğin bir kullanıcı bir ürün sayfası bırakmışsa, yeniden pazarlama reklamı hemen onlara sunulabilir ve kullanıcıyı yeniden huninin bir sonraki aşamasına geçmek için teşvik edilebilecekleri ürün sayfasına yönlendirir.

Artan Alakalı Reklamlar

Yeniden pazarlama reklamları, her bir kullanıcının tercihlerine ve gereksinimlerine veya belirli müşteri segmentlerine uyacak şekilde kişiselleştirilebilir. Bu, içeriği ve promosyonları her bir kullanıcıya özel olarak uyarlayan ve en alakalı reklam öğelerine maruz kalmalarını sağlayan dinamik reklamlar kullanılarak yapılabilir. Yeniden pazarlama reklamlarınızı nasıl kişiselleştireceğinizi ve yeniden katılım olasılığını artırabileceğiniz ve giderek daha alakalı teklifler alabileceğinizi öğrenmek için dinamik yeniden pazarlama konusunda araştırmalar yapmaya devam edin.

Otomatik kişiselleştirme yetenekleriyle birleşen dinamik reklamcılık çözümlerinden faydalanmak, yeniden pazarlama kampanyalarının zenginliğini artırarak daha kalıcı kullanıcı katılımı ve daha yüksek pazarlama yatırım geri dönüşümü sağlar.

Leave a Reply