Breadcrumb Nedir?

breadcrumb-nedir

Tanım: İçerik Haritası breadcrumb, ziyaretçilere bir URL yapısını incelemek zorunda kalmadan sitenin sayfa hiyerarşisinde nerede olduklarını gösteren pratik bir site gezinme şeklidir. Çok sayıda kategoriye sahip olan e-ticaret mağazaları, İçerik Haritası sağlayarak kullanıcı deneyimini kolaylaştırabilir.

Hepsiburada’nın kullandığı İçerik Haritası(Breadcrumb) NavigasyonuBreadcrumb, kullanıcıların kategoriler, ürünler ve bilgi sayfaları arasında geçiş yapmasını kolaylaştırarak site gezintisini basitleştirir. Alt kategorilere sahip büyük web siteleri, kullanıcıları ilk giriş noktalarına nasıl geri döneceklerinden emin olmadıkları durumlarda İçerik Haritaları yardımıyla bir e-ticaret mağazasında nerede olduklarına dair bilgi vererek kullanıcılarının bu sorunlarını çözerler.

SEO’ya Etkisi Nedir?

İyileştirilmiş tıklama: Google, doğru işaretlemeyi sağlayan web siteleri için tam bir URL yerine mobil arama sonuçlarına İçerik Haritası Navigasyonu ekliyor. İçerik haritalarının hızlı bir şekilde deşifre edilmesi daha kolaydır, bu da Google’ın neden SERP(Arama Motoru Sonuç. Sayfaları)’lerde onları tercih ettiğini açıklamaktadır.

Site Haritalaması: İçerik Haritası ayrıca arama motorlarının bir sitenin yapısını anlamalarını ve taranabilecek tüm sayfaları bulmalarına da yardımcı olurlar.

Leave a Reply