En İyi 15 WordPress SEO Eklentisi

En İyi 15 WordPress SEO Eklentisi

Yıldan yıla artış gösteren ve birçok konuda yardım almanıza olanak sunan WordPress SEO hizmetleri hız kesmeden sunulmaya devam ediyor. Ücretli ve ücretsiz şekilde iki farklı kategoriye ayrılmakta olan bu hizmetlerden faydalanabilmek ve en etkili sonuçlara ulaşabilmek adına eklentilerden yararlanabilirsiniz. Hem önemli bir kullanıma hem de son derece kaliteli kullanımlara sahip olan eklentilerden en iyi 15 eklentiyi sizler için derledik.

İnternet dünyasında dolaşırken ve gerekli olan işlemlerinizi bu eklentiler ile gerçekleştirirken oldukça kaliteli bir dünyada olduğunuzu anlayabilirsiniz. Çeşitli web sitelerine ayrılan ve farklı görevleri yerine getirmekte olan en iyi 15 adet eklentiyi aşağıda inceleyebilir ve bu eklentiler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ücretsiz olarak hizmet veren eklentilerde işinizi yerine getirecek yoğunlukta bir karşılık yoksa, bütçenize en uygun olan ücretli eklentileri de tercih edebilirsiniz. Her eklentinin iletişim gücü ve kullanım ağı farklıdır. Sizin için en uygun olanı kullanmanız daha doğru olacaktır.

SEO Nedir, Neden İhtiyaç Duyulur?

Web sitelerine dair yapılması gereken tüm araştırma, derleme ve çalışmaların en doğru şekilde yapılabilmesi için SEO hizmetine ihtiyaç duyulur. Bu hizmeti alabilmenin en kolay ve kaliteli yolu ise elbette SEO WordPress eklentilerini kullanmaktır. Gerek ücretli olan eklentiler gerekse ücretsiz olan eklentileri kullanarak, sizler de ihtiyaç duyduğunuz ölçüde SEO hizmeti alabilirsiniz. Üstelik kurmak istediğiniz web sitelerinin çok daha kullanışlı ve uzun vadede yeterli olduğunu da görebilirsiniz.

Web sitenizde alacağınız SEO hizmeti sayesinde, tıklanma rekorları kırabilir ve her geçen gün daha fazla ziyaret edilen web sitelerinden birisi olmaya başlayabilirsiniz. Web sitesinde gerçekleştirmek istediğiniz tüm alanlara, tasarımlara ve etkin görünüme dair gerekli hizmet eklentiler içerisinde mevcuttur. Siteniz üzerinde kurduğunuz tüm hayalleri gerçekleştirebilmek adına mutlaka SEO hizmeti almanız gerekir. Böylece daha ileriye yönelik hedefler koyabilir ve hedeflerinize birer birer ulaşarak sitenizi daha güçlü ve profesyonel bir hale getirebilirsiniz.

Search Engine Optimization açılımı olarak bilinen SEO, aldığınız hizmete bağlı olarak web sitelerinizin giderek daha da fazla tıklanmasına ve ilk araştırmalarda daha üst sıralarda çıkmasına olanak sunuyor. Size en uygun eklentiden alacağınız hizmet sonucunda, arama motorunda en üst sıralarda yer almaya başlarsınız. Böylece web sitenizin kuruluş amacına ulaşmış olur ve her geçen gün daha fazla gelişim elde etmeye başlarsınız. Artık sitenizin hem estetik algısı açısından hem de amacına uygunluğu açısından profesyonel bir hâl almaya başlaması sizleri de daha etkin konuma getirir. Bu ipuçlarına ve yararlarına bakıldığı zaman, SEO hizmeti en çok ihtiyaç duyulan alanlardan birisi olmaya devam ediyor. Sitenizin diğer siteler arasında ön plana çıkmasını istediğinizde ve rekabete karşılık kalitesine güvenle bağlanmak istediğinizde SEO hizmeti almak ilk adımınız olmalıdır. WordPress SEO eklentisi ise bu hizmeti en doğru şekilde alabilmeniz için geliştirilen kodlar anlamına gelir. Eklentiler sayesinde, sitenizin performansını arttırmaya başlar ve site güvenliğini daha üst seviyeye getirebilirsiniz.

Yoast SEO

Ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı şekilde hizmet sunan Yoast SEO en çok tercih edilen eklentilerden birisidir. Kullanımı oldukça kolay olan ve kalitesi ile adından söz ettiren bu eklenti sayesinde web sitenizin optimizasyonunu yaptırabilirsiniz. Henüz kullanmamış olanlar tarafından en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de “Yoast SEO nedir?” sorusudur. Bu eklenti ile yazılarınızın okunurluğu arttırabilir, SEO uyumlu bir web sitesi elde edebilirsiniz.

All in One SEO

All in One SEO, web sitelerini optimize etmek için en çok tercih edilen eklentilerden birisidir. Sitenize harita eklemek ve Google entegrasyonu yapabilmek adına kullanılan eklentilerden olmaya hızla devam ediyor. Kullanan herkesi memnun eden bir eklentidir. En sevilen özelliği ise, sitenizi kötü engellemelere ve virüslere karşı koruma altına almasıdır. Güvenliğe daha fazla önem verenler için oldukça uygun bir eklentidir. Gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

Simple Tags SEO

Farklı tasarımlar yapmak isteyen ve yazılarına etiket eklemek isteyenlerin bir numaralı tercihidir. Simple Tags SEO eklentisi sayesinde yazılarınıza etiket ekleyebilir ve tamamen özgün etiketler elde edebilirsiniz. Ayrıca yaratıcı etiket önerilerini de sunan Simple Tags SEO farklılıkta ön plana çıkmanıza yardımcı olur.

Google XML Sitemaps SEO

Sitesini daha hızlı indeksletmek isteyenler için Google XML Sitemaps SEO eklentisi oldukça uygun bir eklentidir. Kullanım kolaylığı ve kalitesi ile ön plandadır. Tamamen ücretsiz olarak hizmet sunar. Aynı zamanda sitenizde otomatik haritaların oluşturulmasına yardımcı olur. Böylece arama motorlarında arama yapılırken, sitenizde otomatik haritalar eklenmiş ve arayıcılara sunulmuş olur.

The SEO Framework

Çoğu açıdan ücretsiz hizmet sunan The SEO Framework eklentisi sayesinde yazı önerilerini görebilirsiniz. Sitenize eklemek istediğiniz yazıları yazarken sizlere öneri sunar ve böylece fikir olarak tıkanmış hissettiğiniz anlarda derhal yaratıcı ve özgün fikirlere aşina olabilirsiniz. Siz içeriğinizi hazırlamaya başladığınız andan itibaren The SEO Framework yazı önerilerini sunmaya başlar. Böylece akışına bırakarak sitenizi çok daha kaliteli bir şekilde hazır hale getirebilirsiniz. Bu hizmeti hem kalitesi ile hem de farklı bir fikir ağı ile birçok kişiye sunmaya devam ediyor.

Broken Link Checker SEO

Sunulan hizmetlerin dezavantajlarından kurtulmak ve tamamen avantajlarından faydalanmak için Broken Link Checker SEO eklentisi kullanılabilir. Performans güçlendirmek ve çok daha kaliteli bir site yönetmek için tercih edilen eklentilerden birisidir. Sitenize ulaşmaya çalışan tüm kötü bağlantıları tespit eder ve bir alanda toplar. Böylece düzenleme ve kötü yönetim sahalarını düzeltme, silme ve ekleyip kaldırma gibi işlemleri daha doğru bir şekilde yapmanıza olanak sağlar.

WPtouch Mobile Plugin

İnternete erişim çağımızda çeşitli cihazlar üzerinden yapılır. Bu cihazlardan en çok tercih edileni ise mobil ve akıllı telefonlardır. Sizler de sitelerinize hem bilgisayar ekranlarından hem de mobil telefon ekranlarından farklı boyutlarda ancak aynı kalitede ulaşmak istediğinizde WordPress SEO Plugins araçlarından biri olan WPtouch Mobile Plugin eklentisini tercih edebilirsiniz. Bu eklenti siteye küçük ekranlardan dahi aynı kalitede erişim sağlanmasına olanak sunuyor. Mobil üzerinden bu eklentiyi kullanarak sitenizde basit değişiklikler de yapabilirsiniz. En çok yapabileceğiniz değişiklik ise tema değişikliğidir. Hem kolay hem de şık tasarımlarla karşılaşırsınız.

AddThis SEO

Sitenizde içerikleri sağlam ve güncel yazıların yer alması gerekir. Bu hizmeti sunan bir eklenti de AddThis SEO eklentisidir. Sitenizdeki içeriklerin daha güçlü olmasını ve gelen ziyaretçilerin dikkatini daha fazla çekmesini sağlar. AddThis SEO sizlere yazılar hakkında fikirler sunar ve bu hizmeti tamamen modern ve güncel şekilde ele alır.

KWFinder SEO

Ücretli olan SEO eklentilerinden birisidir. Makul bir hizmet bedeli mevcuttur. Kullanımı en basit olan eklentilerden birisidir ve analiz yapmanız için oldukça detaylıdır. Sitenize dair analiz yapmanız adına hizmet sunar. Ayrıca içeriğinde SERP analiz kısımları ve anahtar kelimeler de mevcuttur.

SEMrush SEO

SEMrush SEO, ücretli bir hizmet bedeline sahiptir bir diğer eklentidir. SEMrush SEO eklentisi dijital pazarlama stratejilerine dair hizmet sunar. Dijital pazarlama stratejilerini kontrol ederken ve bu alanda içerik üretirken sizlere en doğru anahtar kelimeleri sunar ve böylece siteniz arama motorunda en üst sıralara çıkmaya başlar.

Accuranker SEO

Ücretli olmasına rağmen en uygun fiyatlardan birine sahip olan Accuranker SEO eklentisi, SEO araçları içerisinde en çok tercih edilenlerden birisidir. Uzman bir şekilde sitelerinizde güncellemelere yer verir. Aynı zamanda kullanılması gereken anahtar kelimeleri sizler için doğru dizide sıralar. Hizmet bedeli ücretlidir. Bu ücret kapsamında yaklaşık olarak 600 anahtar kelimeye sahip olabilirsiniz.

SpyFu SEO

Hem ücretli hem de ücretsiz şekilde hizmet sunan bir eklentidir. Ücretsiz sürümü sayesinde bu alanda henüz acemi olanlar profesyonel bir eğitim almış gibi hissedebilirler. Web sitenizde aylık tıklanma istatistiklerini görebilmeniz, reklam performansınızın hangi seviyede olduğunu görebilmeniz ve rakiplerinizle nasıl bir süreç işlediğini görebilmeniz adına yardımcı olur. Bu eklentinin en sevilen özelliklerinden biri de rakiplerinizin web sitelerini de görebilmek ve onların sitelerinde işlem yapma hakkına sahip olabilmektir.

Answer the Public SEO

Answer the Public eklentisi, konu seçimlerinde zorlananlar için tercih edilen en iyi eklentilerden bir tanesidir. Web sitenizde yayınlamak istediğiniz etkinlik ve hizmetlere karşı bir konu sıkıntısı yaşadığınız takdirde, bu eklenti ile sıkıntıdan kurtulabilirsiniz. Otomatik bir şekilde sizlere konu ve anahtar kelime önerisi yapar.

SEOQuake

Hem en güçlü hem de ücretsiz eklentilerden biri olan SEOQuake, diğer tüm eklentilere nazaran daha farklı bir araçtır. Bu araç, tarayıcı uzantısı ise entegre edilerek kullanılır. Tüm işlemlerinizi daha verimli bir şekilde yapmanıza olanak tanır. Ayrıca yapılan işlemlere dair SEO denetimi yapma özelliği de vardır. Bu sayede nerede hangi yanlışları yaptığınıza dair bilgi sahibi olabilirsiniz.

Google Search Console

Web sitesi sahibi olduğunuz sürece ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir eklentidir. Doğrulama kodlarını girdiğiniz zaman hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Sitenizin performans ağını izlemenize olanak sunan bir eklentidir. Tamamen güvenilir bir şekilde kullanılabilir. SERP performansını izleyebilir ve ziyaretçi aramalarını da görebilirsiniz. Sitenize dair yapılan tıklanma sayılarını ve aynı zamanda kaç kişinin görüntüleme yaptığını da Google Search Console eklentisi sayesinde görebilirsiniz. Bu sayede performansınızı arttırmanız gerekip gerekmediğine dair bilgi sahibi de olabilirsiniz.

Hangi Eklentinin Kullanılması Gerektiğine Nasıl Karar Verilir?

Kullanmak istediğiniz eklentinin tüm detaylarına ulaşım sağlayabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. Ancak genel olarak toparlamak gerekirse, hem güçlü hem de ücretsiz olan SEOQuake işinizi kaliteli bir şekilde takip etmenize olanak sunar. Ücretli olmasına rağmen uygun fiyatıyla ve sunduğu kaliteli içeriklerle Accuranker sizleri pişman etmez. Uygun fiyatlı olan bir diğer eklenti KWFinder sayesinde analizlerinizi çok daha kaliteli ve detaylı şekilde yapabilirsiniz. Tüm hizmetlerinden faydalanmak adına ise Yoast SEO kullanıcı dostu bir eklentidir. Sitenizin istek ve ihtiyaçlarına, reklam ve performansına, tıklanma ve görüntülenme istatistiklerine bağlı olarak kullanmak istediğiniz eklentiye karar verebilirsiniz.

Hem mobil kullanım hem de diğer cihazların kullanımı için de WPTouch Mobile Plugin tercih edilebilir. İndeksleme kısmında ise güvenle Google XML Sitemap eklentisini tercih edebilirsiniz.

Eklentileri kullanmaya başlamadan önce gerekli olan tüm bilgilere sahip olmalı ve böylece siteniz için en uygun olan eklentiyi tercih etmelisiniz. Sitenizin giderek büyümesi, daha fazla tıklanması, kullanışlı olması, estetik ve bilgi açısından amaca uygun hizmet vermesi ve arama motorunda her zaman daha fazla üst sıralarda görüntülenmesi için SEO hizmeti alınmalıdır.