Google AdWords Express Hesap Nedir?

google ads express

Google AdWords Express, işletme sahiplerinin teknik bilgi bilmeden ve karışık panel kontrolü gerekmeksizin basit bir şekilde Google’da reklam verebilmelerini sağlayan bir reklamcılık ürünüdür.

Normalde Google Ads tarafında reklam yayınlayacağınız sırada anahtar kelime seçimlerinden tutunda; reklamların yönetimi, takibi ve optimizasyonu gibi bir çok konuda bilgi sahibi olmanız ve bu paneli yönetmeniz gerekecektir, ancak Ads Express ile buna ihtiyaç duymadan tüm işi Google AdWords Express’e bırakacaksınız!

Tasarlanmış bu reklam modeli ile 3 basit adımda kolaylıkla reklam verebileceksiniz. Bunlar;

  1. Reklam Hedefinizi Belirleyin
  2. Reklamlarınızı oluşturun,
  3. Bütçenizi belirleyin!

Google AdWords reklam paneli

Google Ads Express Kullanımı

Küçük işletmeler  ve Google Ads panelini karmaşık bulan işletmeler için bu panel kullanımı oldukça basit! Reklam vermek dakikalar alacaktır. Reklam hedef kitlenizi belirleyip, reklamınızı yazarak en son bütçe ve ürün hizmetlerinizi belirterek bu paneli basit bir şekilde yönetebilirsiniz. sonrasında iş otomatik olarak sizin yerinizi bu akıllı panelde yapılıyor ve reklamlarınız otomatik olarak yönetiliyor olacaktır.

Google AdWords Express ile Google Ads Arasındaki Fark Nedir?

  1. Google AdWords Express, eğer daha önce reklam vermemiş ve ilk kez reklam veriyorsanız sizin için tasarlanmış bir reklamcılık modelidir diyebiliriz. Siz reklam modelinizi oluşturduktan sonra tamamen otomatik yönetebileceğiniz bir sistem olup karmaşık Google Ads yapısından uzaktır.
  2. Sizin adınıza farklı türde reklamlar oluşturarak onları sürekli optimize eder. fakat Google Ads üzerinde sizler kendi anahtar kelimelerinizi belirledikten sonra, reklamlarınızı optimize etmek durumunda kalırsınız.
  3. Ads Express reklamcılığı için dijital pazarlama uzmanına ihtiyaç duymadan reklamlarınızı yönetebilirsiniz fakat Google Ads paneli için uzman ihtiyacı vardır. Buradaki başarı sistem üzerinde uzmanlaştıkça gelişme gösterecektir
  4. Google Ads sistemi üzerinden, geliştirilmiş reklam biçimlerini hedefleyerek ayrıntılı rapor alabilirsiniz ancak Ads Express reklamcılık modelinde bu imkana sahip olamazsınız. Detaylı raporlamalar bu panel üzerinde mevcut değildir.
  5. Google Ads ve Ads Express üzerinde de reklamlarınız seçmiş olduğunuz coğrafi konumdaki müşterilerinize ulaşır ve her ikisinde de reklamınıza tıklandığı zaman ödeme yaparsınız.
  6. Bu reklam modeli  kobiler için daha avantajlı olabilir; Google Reklamları üzerindeki kar ve başarıyı Ads Express ile yakalayamayabilirsiniz.

Sonuç

Yukarıda sıraladığımız bu avantajlar küçük işletme ve kobiler için avantalı olup buradan elde edilen başarı Google AdWords Express ile denk olmayacaktır. Daha fazla ayar yapmak ve incelikli reklam ayarları için en iyisi hala Google Ads’tir.

Leave a Reply