Google Alerts Nedir?

google-alerts-nedir-

Google Alerts, web üzerinde bir yerde önceden tanımlanmış bir anahtar kelime belirtildiğinde sizi uyaran bir internet takip aracıdır.

Sorun şu ki, bildirimler genellikle büyük gecikmelere neden olur ve verilen bir sözcüğün web’de bir kullanıcıya bir bildirim göndermeye başlaması ile arada geçen süre çok uzundur. Tecrübeyle sabit olan, ne yazık ki, Google Alerts’in de birçok sonucu kaçırdığını göstermektedir.

Alerts; özel medya izleme araçları kadar gelişmiş değil, ancak bu haliyle bile bu noktada pazar liderleriyle karşılaştırıldığında çok iyi olmasa da Google Alerts’i sosyal medya izleme aracı olarak kullanan pek çok kullanıcı vardır.

Kaliteli sosyal izleme sonuçları bekliyorsanız, bakmak için Brand24 gibi oldukça fazla alternatif vardır.

İzleme projesi oluşturulduktan sonra, araç seçilen anahtar kelimeleri içeren tüm sözcük ya da sözcük öbeklerini toplamaya başlar ve sonuçları bir kullanıcıya sunar.

Sadece sizin için takiple yetinmeyip aynı zamanda sizin için çok önemli olabilecek birkaç farklı ölçümle de aşağıdakileri içeren detaylı bir liste sunabilmektedir;

  • Bahsetme sayısı
  • Sosyal medya erişimi
  • Beğenilerin, hisse senetlerinin ve yorumların sayısı
  • Etkileme puanı
  • Duyarlılık filtresi

Her biri, ilk etapta cevap vermeniz gereken olumsuz bir tweet ya da bir mesaj ya da herhangi bir sosyal medyanın potansiyel olarak sahip olabileceği ya da bir yazarın izleyici kitlesine bulaştırdığı bir erişim nedeniyle ulaşmanız gerekip gerekmediğini değerlendirmenize yardımcı olacaktır.

Leave a Reply